Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 15-től felmondhatom az albérle...

15-től felmondhatom az albérletet, a papírt átadhatom már 13 vagy 14 én a tulajnak?

Figyelt kérdés
A szerződes szerint ha az első 6 hónapban felmondom, nem kapom vissza a kauciót. Ez 15 én telik le. A tulaj minden hó 12-14én jön a pénzért. Írásba akarom adni a felmondást, odaadhatom pár nappal előtte is. Nem akarom h elvesszen a kaucióm. Máskor meg nem találkozom vele, másik városban él.

2019. dec. 8. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez esetben úgy fogalmazzák, hogy december 15-i hatállyal felmondom.

Ilyenkor tökmindegy mikor nyomod a kezébe, és veszi át, 15-től hatályos.

2019. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felmondási idő is van, min. 30 nap.

Tehát ha dec. 15-én mondod fel, akkor jan. 15-éig kel kifizetnia bérleti díjat, de a kaució visszajár.

2019. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És ha dec. 15-én akarsz elköltözni, akkor 1 hónappal korábban kelett volna felmondani.
2019. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, h nem kötöttek ki felmondási időt a szerződésben...

Nekem pl nem volt kikötve a Bp.-i albérletemben.

2019. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen van 30 napos felmondási idő, azért sem akarom húzni a dolgot.
2019. dec. 8. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!