Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondhatom az albérletet a...

Felmondhatom az albérletet a szerződés lejárta előtt?

Figyelt kérdés
2 éves szerződést kötöttünk ami jövőre fog letelni. Viszont felettünk a drogos lakik aki folyamatosan üvöltözik, dörömböl. Egyszer kihívtuk rá a rendőrséget is, a helyzet változatlan. Nem rég új lakók költöztek be, akik rongálják a lépcsőházat. pl leszedik a kapcsolókat, szétdobálják a csikket, óvszeres dobozt...a lépcsőházban végzik a nagydolgukat.. közösképviselő tud róla, de nem tesznek semmit..
2019. aug. 21. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Fel, de plusz pénzt kell fizetned miatta.
2019. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Persze, felmondhatni mindenképp felmondhatod, de érdemes megnézni, mi áll pontosan a szerződésben.

Viszont ha fizettél kauciót, azt el fogod veszíteni, mivel a szerződés lejárta előtt bontod fel a szerződést.

2019. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jaaj igen az kimaradt a kérdésből, hogy kötbér nélkül. Mert az áll benne, ha idő előtt fel van mondva akkor a fenn maradó lakbért ki kell fizetni. Csak azt nem tudom, ez ezek okok lehetnek e arra h következmény nélkül fel lehessen mondani.
2019. aug. 21. 11:25
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Én a helyedben dokumentálnám az eseményeket, képekkel videókkal aztán lelépnék. Vagyis először a tulajnak kéne szólni hogy ez így nem élhető, picit megfenyegetni hogy ne pattogjon mert feljelented. Erre is van törvény.

Ha felrobban a ház akkor is maradsz, a szerződés miatt?

2019. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
képek vannak mindenről. A mi tulajunknak szóltunk, hogy mi a helyzet, de csak sajnálkozott, hogy jaaj de rossz...
2019. aug. 21. 12:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Két törvényt is megnéztem, a Ptk.-t és a lakástörvényt, de egyikben sem találtam, hogy a bérleti szerződés felmondható a szomszédok magatartása miatt. Egy jut eszembe: a bérbeadóval egyezkedjenek, hogy szerződést módosítanak, a szomszédok magatartása miatt váljon felmondhatóvá a szerződés, s ezért a felmondásért ne kelljen a hátralévő idő bérleti díját kifizetni.
2019. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok, annyival kiegészítem az elmondottakat, ha a bérbeadó nem hajlandó szerződést módosítani, akkor kérhető a bírósági szerződésmódosítás: 2013. évi V. törvény a Polgári törvénykönyvről, 6:192. §, a körülmények megváltozása miatt.
2019. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2019. aug. 21. 13:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Keress magad helyett új bérlőt és akkor a bérbeadót nem éri kár a te kiköltözéseddel.

A szerződésben azért van benne ez a kitétel, hogy ha te meggondolnád magad és elköltöznél egyik nap hirtelen, akkor neki ebből ne legyen kára. de ha szerzel magad helyett olyat aki akár azonnal beköltözik oda, akkor egyezkedhetsz azon, hogy csak 1 havit fizetsz pluszban neki vagy annyit sem.

Ha aláírtad a szerződést ezzel a kitétellel akkor te vállaltad hogy bizony benne van a pakliban, hogy 1 hónap után is ki kell valamiért költöznöd és még a 2 évet mégis ki kell fizetned. Miért írtad alá? Máskor legyél figyelmesebb és a kitételben max 2-3 hónap lakbér szerepeljen, mint ami a szokásos kötbér.

2019. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
És ha nem fizet mi van akkor?
2021. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!