Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Butort hogy szerezzek a...

Butort hogy szerezzek a lakasomba ingyen?

Figyelt kérdés
Most berlek egy lakast de nincs ra pénzem hogy vegyek bútorokat, szóval innen onnan össze kellene kaparnom par butort ami fontos. Es a fuvatozast hogy oldjam meg?

#költözés #Miskolc #Fuvarozas bútor
2019. dec. 8. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A szállítás a nehezebb ügy, azt nem nagyon lehet ingyen. Esetleg apróhirdetésben olyat választani, ahol az eladó szállít is. Valamennyi pénz fog kelleni a projektre. Ennyire koppra nem szabad kiköltekezni. Ami mindenképp kell, az egy matrac, alá egy szőnyeg. A többit később, szép apránként.
2019. dec. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nincs ingyen.
2019. dec. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Vannak ingyen elvihető bútorok, de azok olyanok is. Szállításban az eladó nem fog segíteni
2019. dec. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg ingyen elvihető bútort hirdetnek a neten. De a szállítást neked kell megoldanod, az mindenképpen pénzbe fog kerülni.
2019. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szállítás a problémásabb. Ingyen, vagy jelképes áron tök jó bútorokat lehet találni, sokan csak azért akarják "eladni", mert nincs szívük kidobni. Én is adtam már el így 5 ezer forintért jó minőségű komódot, vagy most pl elajándékoztam egy komplett fürdőszoba szekrényt. Nem ezer éves retro, nem agyon használt, egyszerűen mi szerettünk volna újítani (a bútoraink zömét a régi lakó hagyta itt nekünk) és nem volt szívem kukába dobni egy olyan szekrény kombót, ami másnak még tök jól jöhet. Meghirdettem, fél nap alatt elvitték. Nézelődj adok-veszek csoportokban, esetleg próbáld lapraszerelt állapotban kérni, úgy hátha eltudod vinni apránként.

Majd szép lassan összejön, néhány hónapot felfújható matracon, hálózsákban, dobozból öltözködve is ki lehet bírni.

2019. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ... Az a baj, hogy az ingyenes bútorok többnyire olyanok, akik ingyen sem kéne az embereknek és a szállítást természetesen neked kell megoldanod.


Ha abszolút nincs pénzed rá, inkább kicsit barbárabb körülmények között laknék.


Azaz 1db matrac a földön, eseleg kartonpapírra rakva és tárolásnak meg dobozok és szépen lassan összeszeded a bútorokat.


Így lesz időd megoldani olcsón.

2019. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jófogáson be kell írni a keresőbe, hogy 'elvihető ingyen', facen is vannak ingyenes csoportok. Pesten sok bútor van ingyen elvihetőre feltéve, de persze máshol is akad. Én egyszer cseréltem, bútorért adtam bizonyos tárgyakat, és jófejek voltak, elhozták maguk. Megkértem, tudnak-e segíteni a szállításban, és így jött ki. Itt említeném meg, hogy ők szereztek utánfutót.

DE- ha az "eladónak" van vonóhorgos autója, akkor megkérheted, hogy bérelsz egy utánfutót, és szállítsa el így neked, (nálunk) 400 Ft óránként az utánfutó bérlés. De akkor valószínűleg rakodó/pakoló/ cipelő embert neked kell szerezned: két szomszéd, két kollegád , valami. Legrosszabb esetben két sörért meg két felesért a szemben lévő kocsmából az ott ülők. Akik viszonylag ép állapotban vannak. (Ennyi alkoholért is van, aki kapható egy kis munkára).

Fuvarozásra vannak jófogáson magánemberek is, akik fuvart vállalnak. Bútort, ilyesmit. Nagyon vigyázz, mert az egész költöztetés biznisz lehúzásra épül, és magánemberek közt van olyan is, aki keveset kér, illetve normális áron szállít, meg olyan is, aki rengeteget. Előre beszéld meg, mit kell elszállítani, hanyadik emeletről hanyadikra felvinni, tudsz-e pakoló embert, legalább egyet vinni, és hogy mennyi pénzért szállítanak! Legtöbb azt szereti mondani, hogy majd a végén meglátjuk. Na ebbe ne menj bele. Ha fizetned kell a fuvarért, akkor ragaszkodj hozzá, hogy előre beszéljétek meg, viszont akkor pontosan mondd meg, hogy egy ötrészes húszéves szekrénysor, bútorlapból, meg két régifajta heverő amit el kell hozni, például, vagy hogy egy szocreál Hajdú szekrénysor, vagy ilyesmiket. A nagyon régi bútorok k nehezek. (mert van bennük anyag)

Nehéz bútor = több munka= több cipelés = drágább. (lift van-e, stb.)


Remélem,még tudod hasznosítani, amit írtam.

2019. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, javítanék rajta, a harmadik bekezdésen:


a hivatalos költöztetőknek van rakodója

a magánemberként fuvarozgatóknak szokott lenni segítsége, de nem mindig, vagy csak egy, vagy egy se, és nem vállal rakodást.

Ha van rakodója, őt is ki kell fizetnie.

Tehát ezt tisztázni kell, hogy ők hoznak embert rakodni, vagy te, és ki hányat. Kb. így pontos.


Példa: nagyváros: hivatalos költöztető tízezerért hozott el szekrényeket, jó nehéz bútorlap, emeletről, nem volt lift egyiken sem és így több időbe telt (több darab is volt)


magánember hozott már el négyezerért is nehezebb ezt-azt

2019. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, aki privátot írt vagy írjon újra, vagy itt ennyit tudok írni: tegye fel a fuvar.hu-ra, hátha bejön, akit ajánlanék, vagy hdt nagycsomagszállitÁs, elsö jobb lenne. (stb)
2019. dec. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!