Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogosan teszi ezt a főbérlő?

Jogosan teszi ezt a főbérlő?

Figyelt kérdés

Albérletben élek pár hónapja és a lakótársamé a lakás. Kiadja nekem a lakásban a félszobát.

A múltkor azzal állt elém, hogy elutazik ezért meg azért 1-1,5 honapra és addig a teljes rezsiköltség engem terhel. Ilyet megtehet? Forditott esetben biztos elutasitaná az ilyet. (Ha én nem.lennék, de ö igen)

Mit tegyek? A szüleimnek nagyon nem tetszik, még tölük kapok erre támogatást. Hogyan beszéljem le róla?

Előre köszi! 23L



2019. dec. 15. 15:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

"ha ennyire fontos akkor nem.kell fizetnem azt a 4000 forint pluszt"


A kis sóher. De neki azért megéri 4000 Ft-on veszekedni. :DDD

Mondd neki, hogy igen, fontos.

És ne legyen bűntudatod, akármit mond.

2019. dec. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy hogy a fenébe ne kéne neki fizetnie pl. a közös költség arányos részét?

Ha nem lenne albérlője, és úgy menne el egy hónapra (tehát a lakás üresen állna), akkor is fizetnie kéne a közös költséget.

2019. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Jajj ti ezt nem értitek, ez mááás
2019. dec. 16. 00:00
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

" Jajj ti ezt nem értitek, ez mááás"



Csak nem természetben fizetsz érte? 🤔

2019. dec. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kicsinyes viselkedés. Nem teszi jogosan.


A mért fogyasztást persze fizethetnéd teljes egészében, de az úgysem egy nagy tétel. Gondolom, egyébként sem méritek stopperrel, hogy kinél mennyit égett a villany, és mennyi ideig zuhanyozott.


A dolog természetéből adódóan szerintem döntsd el, hogy hosszútávon szeretnél-e ezzel az emberrel együtt lakni. Ha igen, akkor legyél nagyvonalú és ne foglalkozz a pitiánerségével, legyen az ő baja. Ha nem, akkor keress másik lakhatást, lakd le a kauciót és távozz angolosan.

2019. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg mi van a szerződésben, gyanítom az, hogy a rád eső részét kell fizetned. Ezen kívül más nem lényeges.

Mondjuk az más kérdés, hogy megéri pár ezer forinton balhézni... bár ezt is ő kezdte.

2019. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!