Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha albérletbe idéglenesen...

Ha albérletbe idéglenesen vagyok bejelentve, és közbe az állandó lakcímem megszünik, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Ha állandó lakcimem, eladásra kerül, és ki kell jelentkeznem, de nem lesz helyette másik állandóm.
2020. jan. 2. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor az albérleti cím kell, hogy legyen az állandó. Vagy a bérleti szerződéssel, vagy a tulajdonos engedélyével (aláírás) tudod módosítani a lakcímedet az okmányirodában. Legalábbis amikor mi albérletben lakunk, így volt.
2020. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha tulaj nem engedi?
2020. jan. 2. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Olyan nincs, semmi köze hozzá, milyen címre jelentkezel be.
2020. jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát amikor ide jötten kérdeztem töle bejelentkezheteke, azt mondta csak ídéglenesen. Most a lakcimkártyámon tartózkodási helyként szerepel.
2020. jan. 2. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen, nem idèglenesen, könyörgöm :(

Nyilván nem jelentkezhetsz be állandóra, ha a tulaj nem járul hozzá. Települèsszintű lakcímet igènyelhetsz, a tartózkodási hely marad a bèrlemèny. Nem mutat túl jól, de ez van.

2020. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm okoska, biztos tökéletes vagy.
2020. jan. 3. 06:19
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

#6

Nem tudom milyen indíttatásból fikázod az 5-öst, teljesen jó amit mondott! Az pedig, hogy kijavított valamit, amit rosszul használsz, csak a javadra válik, mert nívósabb helyen nem leszel nevetség tárgya.

2020. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám. Legjobb lenne megbeszélni a tulajjal, hogy engedje az állandó bejelentkezést, mert a település szintű lakcímkártya még arra sem jó, hogy kitöröld vele a feneked.
2020. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Csak kérdezem és nem kötözködni akarok, hogy miben zavar?

Ha mellette van egy tartózkodási hely bejelentésed, orvostól kezdve mindent aszerint intézhetsz, odamegy a postád, a munkahelyeden erre a címre kaphatsz útiköltségelszámolást, ...stb.

2020. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert ezt tulajdonképpen a hajléktalanok számára találták ki, és azért -lássuk be - ez sehol nem mutat túl jól. Ügyintézésnél, bankban, munkába lépéskor, stb. úgy tudom, nem is fogadják el.

Azt nem tudom, hogy ezzel egyáltalán létesíthető-e tartózkodási cím, de majd utánanézek.

[link]

2020. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!