Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nincs bérleti szerződésem,...

Ha nincs bérleti szerződésem, hogyan tudok tartózkodási címre bejelentkezni?

Figyelt kérdés
A tulaj nem akarja, hogy bejelentkezzek a már 1 éve bérelt albérletbe, azonban az előző (egyetem miatt készített) tartózkodási helyem ősszel lejár. Mit tehetek ilyenkor, milyen alternatíváim vannak?

2020. jan. 4. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulaj nem akarja, hogy bejelentkezz, sajnos semmit nem tudsz tenni, kell az aláírása. Hozzáteszem semmi oka nincs az aggodalomra, mert abból, hogy tartózkodási címre jelentkezel be, nem származik semmilyen hátránya.
2020. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez jogellenes, másik bérbeadót keress, aki szolgáltat is!

Inkább legyen 15 000 Ft-tal több, de kapd meg, mi jár a pénzedért!

Amit tehetsz, azt a bérbeadódnak is tudnia kéne, de ha nem, akkor tanítsd meg neki, hogy közjegyzői kiköltöző nyilatkozatot csináltassatok felesben (kb. 23 000 Ft), és akkor úgy engedje meg.

2020. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Hogy bérelsz bérleti szerződés nélkül?
2020. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Állandó lakcímed van?
2020. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom nem adózik... mond meg neki, hogy szívességi bérleti szerződést írhatok, mer ha bárki felnyomja a navnál, erre tud hivatkozni. Te meg ez alapján be tudsz jelentkezni. Külön engedély nem kell hozzá, meg se fogja tudni, csak ha rákérdez a kormány hivatalban.
2020. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
5: Láttál már lakcímjelentő lapot?
2020. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Láttam lakcímbejelentő lapot, vannak albérlőim, adózom utánuk és van szerződés is a bérleti viszonyról. Amikor be akartak jelentkezni, mondtam nekik, ott a szerződés, irány a kormány hivatal, ha gond van, nem akarják elfogadni, hivjanak fel. Elfogadták. Nekem semmi dolgom nem volt velük.
2020. jan. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ügyintézőtől (is) függ, mert nálunk meg pl pont a szerződés nem érdekelte, csak a lakcímbejelentő meg hogy legyen aláírva tulaj által.
2020. jan. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!