Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A 2 havi kaució letéte után...

A 2 havi kaució letéte után az adott havi bérleti díjat (plusz rezsi) még abban a hónapban kell fizetni?

Figyelt kérdés

Tehát kinéztem egy lakást, a lakbér 80.000 forint. A két havi kaució az két havi lakbér, tehát 160.000 forint.

Ezen felül abban a hónapban a lakbér+rezsit (legyen mondjuk 100.000 forint) azt ugyanakkor kell kifizetni? Vagy hónap végén, vagy következő hónap elején?


Köszönöm!


2019. nov. 6. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első havi lakbért a kaucióval együtt szokták fizetni, a rezsit viszont az első hónap leteltével, fogyasztás alapján. Tehát a te esetedben (hacsak nem más szerepel a szerződésben) elsőként 240 ezret teszel le.
2019. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2019. nov. 6. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megállapodás és szerződés kérdése, de általában igen. 2 havi kaució +az ahavi lakbér.

A kauciót ugye visszakapod ha jól megy költözéskor, semmi köze a bérleti díjhoz, az jár a tulajnak már a bekoltozesedkor.

A rezsi viszont azután jön, hogy fogyasztasz, ott laksz. Első hónapban lehet nem is lesz, legfeljebb tört hónapnyi.

Attól függ hanyadikan költözöl be és mikor van leolvasás és számla. Olyan lehet, hogy elsején költözöl, tizediken diktalod a fogyasztást és kifizeted azt a 10 napot mondjuk. Utána következő hónapban meg már teljes számla lesz.

Havonta közös költség ha van vagy havi szemétszallitas, akkor azt az első hónapban már fizetni kell.

2019. nov. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalam eddig mindíg úgy volt, hogy két havi volt a kaució, és mellé még le kellett tennem az első havi lakbért. Mostaninál jelenleg kapásból 300-at. Mivel a saját fogyasztásomtól függ a rezsim, és ugye még nem laktam ott, így azt az első hónap után kellett csengetni. Fix rezsinél passz, olyanba nem voltam, de szerintem azt is az első hónap utan.
2019. nov. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3# vagyok, szerződést mindenképp írjátok meg, ne adj úgy oda kauciót, hogy nincs róla papír.
2019. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! Mentek a zöld kezecskék :)
2019. nov. 6. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!