Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajdonos folyton a nyakunkra...

Tulajdonos folyton a nyakunkra jár és fenyeget. Nem akarunk fizetni. Mit lehet tenni, hogy leálljon?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy kaucióban benn van 240ezer Ft-unk, december elején szóltunk, hogy költöznénk saját lakásba, január elejéig el kellett volna hagynunk a lakást. A kauciót viszont nem akarja visszaadni törött csempe (olyan volt 3 éve is beköltözéskor) meg penészre hivatkozva, meg arra, hogy a nagymami szocreál kanapéján felszakadt a büdös huzat, meg szerinte kosz van és állagromlás!! A következő két hónapban ha nem kapjuk vissza, akkor itt maradunk, szóltunk neki. Azóta jön, hogy kidobat minket, és hogy a kauciót oda fogja adni "erre szakosodott" izmos embereknek. Nem félünk, de jogilag tehet-e valamit ellenünk? Ha lelaktuk a kauciót, esetleg elmegyünk, bár ezek után lehet megérdemelné, hogy kiszívjuk a vérét is és beköltöztetünk magunk helyett valakit és pereljen ha akar a szemét.
2020. jan. 14. 18:28
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
76%

Tehát azt hiszitek, hogy mivel albérlet, ez ezzel jár? Ha szar a hűtő, nem veszek, mert igaz, hogy én használtam, de nem az enyém? Ha kiültem a kanapét és kiszakadt, nem veszek, mert nem az enyém? Ha szétnyomtam a bogarakat a falon 3 évig és ott maradt a nyoma, nem festetem ki, mert nem az enyém?

A sajátotokkal mit fogtok csinálni? Elnézitek évekig, és éltek a retekben, mint a putris cigányok?

2020. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
86%

"Csak azért sem fogunk kiköltözni mert ti is ilyen férgek vagyokt. El lett döntve köszönheti nektek a hozzátok hasonlóan gazember bérlőnk."

Csak úgy magam elé képzelem, amint a bíróságon vallomást teszel:

- Tisztelt Bíróság! A Gyakorikérdéseken lévő férgek miatt büntettük ezt a bérbeadót, teccik tudni... azé nem kőtöztünk ki, mer ottan férgek voltak velünk a kommentelők... el lett döntve teccik tudni...

2020. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Elmű áram visszakapcsolás 50ezer körül van. Én simán lekapcsoltatnám az áramot amíg nem vagytok otthon, kifizetném a kaucióból aztán üldögéljetek a sötétben.


Szerencsétek van hogy eddig nem tett semmit.

2020. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Ha kikapcsolja, akkor kiskorú veszélyeztetése áll fenn, még tél van... fel vagyunk készülve nem bsztok ki velünk.
2020. jan. 17. 13:36
 25/37 A kérdező kommentje:
Amúgy a hősurgárző is jó meleget csinál a rezsit nem mi álljuk
2020. jan. 17. 13:37
 26/37 anonim ***** válasza:
90%
Na az ilyenek miatt nem adja ki épeszű ember gyerekes családoknak a lakását...
2020. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

#24

Tévedsz!

A kiskorúért ti feleltek. Ha nem tudjátok neki biztosítani télen a meleget, akkor ti veszélyeztetitek, nem a bérbeadó.

Ha nincs áramlehetőség, KÖTELESEK vagytok továbblépni, mert nem nem tudtok fizetni, hanem nem akartok!

Nagyon vigyázz ezzel az ugrálással, mert jogában áll az ingatlanában lezáratni a villanyt, ti meg ha tovább ott dekkoltok, elvehetik a gyereket!

2020. jan. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
16%

Egyenlőre moratorium van, tehát nem rakhat ki, ha jönnek az erös emberek, akkor birtokvédelem (meg önvédelem) illet meg titeket.

Nem olvastam végig a válaszokat, de a legegyszerübb lenne kompromiszumos megoldást találni.

Ha meg nincs rendes szerzödés, az érdekelni szokta a NAV-ot is, szeretik a feketén kiadott lakásokat.

2020. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Halkan jegyzem meg, hogy perpill önkényes lakásfoglalóknak számítotok, és baromira nem véd a moratórium. De ugrálj nyugodtan, hátha elveszik a gyereket.
2020. jan. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
91%

#28

Nem egészen!


"Tévhit: Kilakoltatási moratórium alatt senkit nem lehet kilakoltatni


A téli kilakoltatási moratórium azonban nem terjed ki mindenkire, így télen is sor kerülhet a kilakoltatásra, ha:

- a lakó önkényesen foglalta el a lakást,

- a lakót a lakáskiürítési eljárásban a végrehajtó már rendbírsággal sújtotta,

- a lakónak egyébként van más beköltözhető ingatlana, vagy

- a tulajdonos befogadási nyilatkozattal adta ki a lakást

- a tulajdnonos a moratórium alatt a lakó elhelyezéséről gondoskodik, vagy

- a tulajdonos valószínűsíti, hogy lakhatása a lakás kiürítése nélkül más módon nem lenne biztosított."

[link]


Magyarán, az utolsó pont értelmében, ha a tulajdonos és a házastársa szakítanak, a tulajdonos nem köteles a híd alá menni, a lakója moratórium alatt is kiköltöztethető.

Ugyanez vonatkozik a tulajdonos gyerekére, szülőjére, ha nem megoldott a lakhatásuk.

Nyilván nem fognak drága albérletet fizetni, miközben van egy lakásuk nemfizető "bérlővel"


Szóval én a Kérdező helyében nem lennék túl nyugodt!

2020. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!