Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha csak beköltözés után...

Ha csak beköltözés után vettem észre a penészt a fürdőben és idő előtt el akarok költözni az albérletből, akkor visszakaphatom a kauciót?

Figyelt kérdés

6 hete lakok az első albimban. Attól bérlem a szobát, aki 10 éve bérlő itt. (ő is bérli valakitől)

3-an lakunk egy lakásban vele együtt.

Egy csomó mindenről csak később szólt, mostmár utálok itt lakni és betelt a pohár.

Valamit mondott beköltözéskor, de mostanra megváltoztatta.

Vannak dolgok amiket mégcsak most tudtam meg. Amik itt szigorú "albi szabályok" (köze nincs a szerződéshez)

Olyan bogaras, hogy nem hiszitek el, egyszerűen nem hagy élni.

10 hónapra, de amúgy határozatlan időtartamra kötöttünk a szerződést.

Szerződésben:

-mettől meddig, ennyi meg annyi

-rezsi (gázt nem is használom, de fizetem)

-vigyázok mindenre

-takarítás (több ezer forint, ha nem csinálom meg)

-30 napos felmondási idő

-kaució (ha nincs károkozás és a megszabott időpontban bontom fel, a kaució vissza jár. Vagyis a hónap közepén)


Kutya van és arról sem írt a hírdetésben semmit.


2020. jan. 16. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:

A szerződést miért írtad alá, ha nem tetszik?


Egyébként azt kellene megtudni, jogosult-e egyáltalán albérletbe adni a bérleményét. Ha nem, meg lehet mondani, hogy jobban jár, ha elenged, különben lesz egy beszélgetésed a tulajjal...

2020. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A szerződéssel semmi bajom nincs.

A kérdés az, hogy a penész miatt vissza jár-e a kaució?

2020. jan. 16. 20:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Elvileg, ha penész van azonnal felbonthatom a szerződést és igen vissza jár. Az, hogy szemétkedik egyéni szoc. problémám csak hab a tetején és azt hiszi én nem szivathatom meg.
2020. jan. 16. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha minden más rendben van és hivatalos nem hiszem hogy egy penészfolt alkalmas a pénz visszakérésére. Ha a szerződésben valami nincs rendben az szerintem kölcsönös szabálytalanság mindkettőtök részéről.
2020. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem mondta, akkor igen, hiszen a penész egészségre ártalmas.
2020. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most 10 hónapra, vagy határozatlan időtartamra köttetek szerződést?

A penésszel bepróbálkozhatsz, de ha nem túl nagy kiterjedésű, akkor lefújja némi szavo-val és próbáld bizonyítani az igazad. :)

Az, hogy mit használsz a lakásban és mit nem, sehol nem fog izgatni senkit. A szerződésben vállalatad, hogy a rezsi x-ed részét fizeted, abban pedig benne van a víz, akkor is, ha sosem nyitod meg a csapot otthon, vagy húzod le a budit.

A fizetéses takarító bünti kemény, még nem hallottam róla, de valahol jogos. :D Sok vitától megkíméli az együtt lakókat.

2020. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!