Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan működik a bérletiszerző...

Hogyan működik a bérletiszerződés abban az esetben, ha egy albiba egyszerre többen költözünk?

Figyelt kérdés

Tipikus példa: egy 150-200 ezres albérletbe egyszerre beköltözik 4-5 fő (vagy már 4 fő adott és jön egy új ötödik).


Ilyenkor a tulajdonos hogyan és kivel szerződik? Hogyan működik ilyenkor a kaució kérdése és az összes többi alapvetés ezenkívül?



2017. júl. 28. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi hárman lakunk, barátnömék négyen laknak. Náluk az egyik anyuka a szerzödö fél, a mi esetünkben azt mondta a tulaj, hogy szeretne velem szerzödni, mert egyrészt én beszéltem vele az elején, másrészt szimpatikus vagyok neki, és nem akar mindenkivel külön szerzödni. Mivel ez kicsit fura volt nekem, elmentem egy ügyvédhez, aki azt mondta, hogy általában ez a megszokott forma. Ettöl függetlenül ha bármi történik, végülis enyém a felelösség, mivel a két lakotársam csak "További ottlakok" néven szerepelnek a szerzödésben.

A kaucioba mindenki beszállt, nem is birtam volna egyedül állni, de nem is az én dolgom, ha valamit elrontunk/nem fizetünk, akkor az a közös pénzböl menjen.

2017. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is ilyeneket hallottam, de annyira nem nyugtat meg, hogy a pénzemért elveszik tőlem a jogaim gyakorlásának lehetőségét :S (ha nem én vagyok a fő szerződő fél)
2017. aug. 14. 16:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy társbérlők vagytok: mindenkinek külön-külön van szerződése a bérbeadóval, csak a saját részét fizeti mindenki, de nincs beleszólása abba, ki költözik mellé.


Vagy bérlőtársak vagytok: egy szerződésben mindenki benne van bérlőként. Egyetemesen feleltek a bérleti díj fizetéséért, tehát annak teljes összegét bárkin leverheti a bérbeadó. Felmondani is csak egyszerre lehet. Csak házastársaknak ajánlott!


Vagy egyvalaki kiveszi az egész lakást, a többiek pedig vele kötnek albérleti szerződést. A tulajdonosnak ehhez hozzá kell járulnia, de onnantól kezdve nincs beleszólása, hogy ki költözik be albérlő címén. Az egész lakás bérlője egymaga felel a bérleti díj fizetéséért, az albérlőkre eső részt neki kell behajtania!

2017. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!