Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten albérletbe költözés...

Adampadavan kérdése:

Budapesten albérletbe költözés hogyan?

Figyelt kérdés
Budapestre szeretnénk költözni április elején ami fix. Mikor tudnék lefixálni bármilyen lakást ? Azt mondták nekem, hogy ott azonnal költözni kell vigyem a pénzt és költözhetnek de nekem idő kell 1-2 hónap pakolás, felmondási idő, ezt, hogy lehet megoldani, hogy biztos legyen a ház de kell 1-2 hónap költözési idő ?
2020. jan. 20. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kibéreled, tökmindegy mikor költözöl, csak fizess.
2020. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
64%
Tehat úgy képzeled hogy két hónapig hordod oda a cuccot és addig nem fizetsz csak ha már odaköltöztél.
2020. jan. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi az a cucc, amit két hónapig tart átköltöztetni? :-O
2020. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem, 1 havi bérleti díjjal tudsz foglalni.

Tehát ha bármelyikőtök visszamondja addig, a foglaló összegét veszíti.

Számlaképes bérbeadót keress, ő tudni fogja ezeket a hogyanokat!

2020. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak. Nem a cucc sok a felmondási idő nekem 1 , barátnőmnek 2 hó, de a biztosba akarunk költözni nem úgy, hogy se ház se munka se semmi.
2020. jan. 20. 19:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ma Budapesten kevés olyat találni, aki foglalózna 1-2 hónappal előre. Egybe kell esnie az ő bérlőjének távozásával és vagy pont akkor kellene kiadnia. Általában sorban állnak a jelentkezők, nem fogja egy havi foglalóért fenntartani 2 hónapig ingyen a lakást Nektek.

Én erre nem apellálnék, mert ugyan előfordulhat, azért nagy szerencse kell hozzá.

Új munkahelyetek van-e már? Te mikor kezdesz ott? A barátnőd mikor kezd? Te esetleg tudsz-e már előbb költözni? Neked egy hónap a felmondási időd, érdemes úgy időzíteni, hogy az 1 hónapon belül találjatok albérletet és te esetleg rögtön el is tudj már kezdeni dolgozni Budapesten, a barátnőd pedig majd egy hónap múlva követ, addig ráértek minden cuccot elhurcibálni, stb. A munkahely váltás folyamatos, talán nem vág földhöz, bár nem tudom most hol laktok, de nyilvánvalóan 1 hónapot ígyis úgyis kifizettek párhuzamosan. Ha erre semmi esély anyagilag, akkor esetleg érdemes más lehetőséget keresni. Pl. a barátnőd arra az egy hónapra szülőkhöz költözik, vagy barátoknál húzza meg magát. Kényelmetlen, de ennyi időt féllábon is ki lehet húzni valahogy. :)

2020. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: Szerintem az emberek többsége előre tervez legalább hónapokkal, tehát ha énnekem van április 1-tól, vagy márc. 1-től kiadó lakásom, akkor ez fixre eldőlhet februárban, onnantól hirdetek.

És simán lehet, hogy ami beköltözhető márciustól, annak nem jön bérlője áprilisig.

Különben én nem tudtam kiadni hosszú távra egyáltalán, sokáig kerestem a bérlőmet, de nem jött, ezért adom most ki rövidtávra, tehát hozzám bármikor jöhettek volna foglalóval másfél éven át.

2020. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6: De az igaz, hogy ha foglalózás van, akkor célszerűen már csak max. 2-3 hét van hátra. Viszont a bérlőjelölt is úgy nyit, hogy tudja, neki mikortól kell a lakás, tehát amelyik bérbeadónak nem jön szóba így, úgysem fogja mutatni a lakását március előtt neki.

Nézelődni viszont már februártól érdemes.

2020. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

... meg olyan bérbeadó is van, aki nem szereti lakottan mutatni a lakást, és előbb megvárja, míg kiköltözik az előző bérlő, sőt kis felújítást is végez a 2 bérlő között.

Már ha van előző bérlő egyáltalán.:)

Mi az első bérlőnket kerestük, addig mi használtuk másodiklakásnak, és tudott volna foglalózni jóelőre is.

2020. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor Budapestre költöztem, én is így gondolkoztam. Felhívtam pár hirdetőt, mind azt mondta, hogy nekik azonnal kell bérlő, ami így utólag érthető is. Később úgy is költöztünk, hogy szeptemberben megnéztük a lakást, október végéig laktak benne, utána lehetett költözni. De az ilyen a ritkább.
2020. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!