Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tartózkodás bejelentése,...

Tartózkodás bejelentése, Lakcímbejelentő lap?

Figyelt kérdés

Hogyan van ennek a tartózkodási helynek a bejelentése?

Albérletbe költöztem.


Szóval kell hozzá egy ilyen bejelentő lap.

Ezt sorszámmal kell kikérni kormányablakban? Mert nyomtatható változatot nem találtam róla.

(Illetve van valami, hogy csak bérleti szerződéssel is lehet tartózkodást bejelnteni(?), és akkor nem kell plusz bejelentőlapot kitöltetni a tulajjal, vagy van valami ilyesmi... de nem akarok azzal menni, mert ugye van valami, hogy 3 napon belül kellett volna jelenteni. Hát azon túl vagyunk egy évvel, mert leszartuk :D Vagy ez nem érdekes? Végül is bérelhetek lakást úgy is, hogy nem költözök be :D )


Aztán ezt elviszem a tulajhoz, aki aláírja, kitölti, én meg újra sorbaállok a kormányablakban az irataimmal és a bejelentőlappal?


És mindenképp ott kell megcsinálni, ahol lakunk?

Neten azt találtam, hogy bármelyik kormányablak, pontosabban: „új lakcíme szerint illetékes jegyzőnél vagy bármely járási hivatalnál kell bejelentenie”

[link]

Tehát ha én Pestre akarok új tartózkodási helyet, azt megcsinálhatom pl Dorogon a kormányablakban? Vagyis a járási hivatalok azok most a kormányablakok? Járási hivatalokról meg azt írják, hogy csak a megyére van illetékességük. Akkor miért írja, hogy „bármely”?


Nagyon hülyén van megcsinálva :D


2020. jan. 23. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Én vidéken lakom és minden okmányirodai dolgot Budapesten intézek, mert oda munkaidőben is ki tudok menni, tehát nem lakóhelyhez kötött.

Hívd fel a 1818-at, mondd el a gondod, ott meg is válaszolják és még időpontot is tudsz foglalni sorszámmal, oda, ahova akarod. Akkor nem kell órákat várakoznod, max 10-15 perc és minden el lesz intézve.

2020. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bármelyik kormányablakban vagy önkormányzatban ad már a portás is LAKCÍMJELENTŐ lapot, azt kell kitölteni, aláírni.
2020. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!