Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most költözöm először albérlet...

Most költözöm először albérletbe. Tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés
Hosszútávra szeretnék költözni, már kinéztem 4 lakást a neten amiket el is megyek majd megnézni. Mit érdemes megkérdezni a tulajtól az alapvetőeken felül? Érdemes-e a lakást lefoglalózni, ha jónak tűnik? Mennyit szokás adni foglalónak? Meg utána olvastam ennek a kiköltözési nyilatkozatnak is, de ez nekem nagyon ködös, megköszönöm ha erről is valaki informálna. Köszi előre is

2020. jan. 30. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
A legfontosabb tanács: ne költözz albérletbe...!
2020. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt csak, akkor adj ha már ellenőrizted, hogy tényleg ő tulaj!!! Ezt akár telefonon is megtudod nézni. Az albérlet megnézése után ez legyen az első tetted bármi további lépés előtt!


Egyébként mérd fel a lakás állapotát. Faggasd ki, hogy mikor volt utoljára felújítva, a fontos eszközök mikor voltak cserélve. Kérdezd meg, hogy a bérleti díj mit tartalmaz és ezen felül még milyen költségekkel kell számolnod.


Bérleti szerződés nélkül nincs üzlet. A legjobb az lenne, ha közjegyzős lenne a bérleti szerződés, mert azzal a tulaj is védi magát és te megkapod az alapvető jogokat, úgymint állandó lakcím és társai. És ebbe már a tulajdonosnak nincs már beszólása. A kormányablakban csak a közjegyzős bérleti szerződést fogadják el és akkor a tulaj beleegyezése sem kell.

2020. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es: köszi a semmit és ezzel le is zártalak

2-es: köszönöm a hasznos infót, esetleg erről a kiköltözési nyilatkozatról tudnál részletesebb felvilágosítást adni? ugy hallottam ez is a bérlés egyik feltétele, és hogy azonnal végrehajtható valami, de ez azt jelenti hogy bármikor kitehet a tulaj és nem muszáj adnia időt nekem másik albérlet után nézni?

2020. jan. 30. 20:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A lakókörnyezetet is mérd fel. ( Ha emeletes, szemléld meg az összes szintet. A folyosók állapotából sok mindenre lehet következtetni.)
2020. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első havi bérleti díj a foglaló, igen, érdemes.

Kauciót birtokbaadáskor kell.

2020. jan. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3: A közjegyzőnél kötött kiköltözési nyilatkozat közokirat, egyenértékű a bírói ítélettel. A közjegyző elmagyarázza, mikor megírjátok.

És ha teljesülnek a feltételei, nem kell a tulajnak bíróságra mennie, a közjegyző azonnal elindíthatja a végrehajtást.

20-25 E Ft-ba kerül.

2020. jan. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha esetleg a tulaj úgy dönt eladja a lakást amibe lakok, akkor muszáj adnia türelmi időt míg találok másik albit vagy kitehet anélkül is?
2020. jan. 31. 06:54
 8/9 anonim ***** válasza:
7: Mivel több tucat lakásnézés előzi meg az adásvételt és az adásvételi szerződés után is vannak teendők, ha akarná sem titkolhatná el előled, hogy eladás alatt van a lakás.:)
2020. jan. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nincsenek tippek, a környezet, a lakás az csak a te igényeid szerint fog alakulni. Legyen-e liftes vagy sem, legyen-e bútoros vagy sem, felújított vagy sem.


Én nem rég mentem albérletbe, igazából még költözöm, válás miatt, tehát nem tudok túl sok pénzért albérletet kivenni, ebből adódóan azt vettem észre, hogy még az olcsóbb (120-130) ezres tartományban is vannak érdekes szórások. Az egyik a nagyibútoros koncepció, amikor olyan avítt a lakás, hogy azonnal bezárod a hirdetést, mindezt 130 ezerért pl. A másik, a mondjuk bútor nélküli, felújított, 120-ért. Ezek általában az, 1, vagy 1.5 szobás lakások.


A lakás állapotát mindenképp mérd fel, hogy ami a hirdetésben szerepelt szöveg és kép, az egyezik-e a valósággal. Tehát nincs lelakva mégse, működnek a csaptelepek, a gépek, a bútorok rendben, nem esik ki a szekrény ajtaja, stb. Tudod mindenkinek mások az igényei, lehet az idős papa, aki kiadja, az azt mondja, hogy jó ez még, mit rinyálsz, neked meg ANTSZ pozitív. Láttam már olyan hirdetést, ahol a mosógépcső a tusolótálca fölé volt lógatva egy madzaggal, a madzag meg a tusolóra, a mosógép meg valahol máshonnan jött. Vagy ilyen tűzhely 130 / hó-ért:

[link]


Nem viccelek.


És hát igen, minimum egy 2 tanús bérleti szerződés az legyen, kerek perec leírva minden. Neked egy példány, tulajdonosnak egy példány. Klasszik' név lakcím szig szám kombóval. A közjegyzői szerződés még jobb, de azzal nem mindenki akar foglalkozni, de biztos olyannal is tudnál találkozni, aki még a bérletire is azt mondja, hogy hagyjuk. Azt azért ne, vegyük komolyan, egy bérleti szerződés az a minimum.


Sok rémhír, rossz tapasztalat van albérlőkkel kapcsolatban is, tehát ne lepődj meg, ha a tulajdonos beakarja biztosítani magát, vagy kicsit kérdezget, hogy ki vagy és mit csinálsz, stb. Nyilván a nettó fizetésedre nem fog rákérdezni, de azért szeretik tudni, hogy kit engednek be a lakásukba.


Meg nyilván az első benyomás, a szimpátia. Hülyeség vagy sem, de tessék tisztán oda menni, tiszta ruhában. Nem bál, nyilván, de azért ne úgy mutatkozz be, mint valami ápolatlan, lelakott ember.


Ja és még valami, ez nem egy hentespult, hogy 3 hét múlva is kapható lesz az oldalas. Itt nagyon gyorsan elkapkodják a jó ár/érték arányban lévő lakásokat. Érdemes hirdetésfigyelőt beállítani, hajnalban jött mindig. A lakás, amit kivettem az úgy nézett ki, hogy 8 után telefon, este hirdetés sehol, mert annyian hívták a tulajt, hogy úgy voltak vele, azok közül csak kiveszi valaki. És persze olyan is van, hogy hetekig fent van egy hirdetés, de lehet a tulajdonos elfelejtette levenni, vagy nem nagyon kell senkinek, mert valami bökkenő van. Vagy nagyon nagyibútoros, vagy valami más. Szóval meg kell ragadni minden jó lehetőséget, minél gyorsabban, mert elviszi más, ha tökörészel, gondolkozol.


Sok sikert.

2020. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!