Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadók! Minden hónapban...

Bérbeadók! Minden hónapban mentek az albérlőhöz? Szétnézni, bérleti díjért stb? Ha igen, mennyivel előtte szóltok neki?

Figyelt kérdés
2020. febr. 20. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mászkálás, átutalás van, mert az a kényelmes és nyoma is van, pedig egymás mellett lakunk.

Ellenőrizgetni meg nem kell, mert 5 éve laknak ott és rendes emberek.

De hogy elvben válaszoljak a kérdésedre, ha nem mellettem lakna (szinte naponta találkozunk a liftben, folyosón) és körül akarnék nézni, felhívnám és megbeszélnénk egy időpontot, ami kölcsönösen megfelel.

2020. febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi 7 évig laktunk egy albérletben és a főbérlő minden hónapban jött a pénzért. Nem volt belőle soha probléma. Jóban voltunk, mindig hónap elején megbeszéltünk egy időpontot, amikor felugrott hozzánk 5-10percre. Soha nem járta körbe a lakást, hogy milyen állapotban van, csak bejött az előszobába kb. beszélgettünk picit, elszámoltunk és ment is. Mivel nem volt velünk problémája, megbízott bennünk nem érdekelte a lakás annyira, inkább a bankszámlán nem szerette volna, ha nyoma lenne a pénznek szerintem.
2020. febr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Mivel 12000km választ el a berbeadott epülettől, így aztan csak átutalás van, 13 eve nem voltam a 10.000km-es körzetében. :D
2020. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kábe 2-3 havonta megyek minimum 1-2.héttel előre bejelentve.
2020. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amikor vettük a lakást, már benne lakott, látszott, hogy megbízható, rendes ember.
2020. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Bocsánat, pontosítanom kell, 15000km és akkor a 13000km körzetében nem jártam :D
2020. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Én bérlőként szólok neki minden hónapban, hogy mikor vagyunk otthon (a közös költséget átutaljuk, emiatt amúgyis írok neki, elküldeni a bizonylatot), és így akkor jön, amikor nekünk jó (általában egy héten belül, ha nincs nyaralni vagy ilyesmi). Ilyenkor adom oda a bérleti díjat meg írom le az óraállásokat neki. De nem nézeget körbe, nyilván bízik bennünk. Két év alatt kb kétszer járt a szobában, akkor is amiatt, mert a macskánkra volt kíváncsi. :)
2020. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 qkker1 ***** válasza:
100%

Amióta beköltöztünk, 10 hónapja, nem láttam a tulajt, csak a számlákat küldi, én meg utalok.


Az előző albérletemben "havonta egyszer előre egyeztetett időpontban" jött.

2020. febr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden hó 10-én megyek . órákat leolvasom , a félreérések miatt , két darab mérő a lépcsőházban van , egy víz bent. papíron kiszámoljuk azt a három szorzást meg ha van alap díj. Ez így napra pontos! A többi fix . Ez nem több öt percnél .
2020. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugyan nem bérbeadó vagyok, de azért válaszolok. Amikor beköltöztem a jelenlegi albérletembe, akkor nem is ellenőrzés címszóval, de minden hónapban volt valami indoka, hogy bejöjjön körbenézni (amivel amúgy semmi problémám nem volt). Aztán kb a harmadik hónap után látta, hogy nem lesz velem baj és onnantól csak ad-hoc jött be, akkor is inkább azért, mert valamit kellett csinálni a lakásban.
2020. febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!