Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha lejár az ingatlan bérleti...

Ha lejár az ingatlan bérleti szerződés nekem kötelességem keresni a helyemre valakit?

Figyelt kérdés
A tulaj addig nem akarja visszaadni a kauciót, amíg nem keresek valakit a helyemre. Pedig lejár a szerződésem a hó végével. Így is kötelezhet rá?

2020. márc. 4. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelezhet rá.
2020. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem adja vissza a kauciót, ne add vissza neki a kulcsot.
2020. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalan nem kötelezhet rá. A bérbeadás természetes velejárója, hogy időnként változik a bérlő.
2020. márc. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kotelezhet.

De azert olvasd at a szerzodest, nincs belefoglalva sunyi modon?

2020. márc. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom nincs benne, hogy kötelességem keresni. Annyi van benne, ha lejár a bérleti szerződés, el kell hagynom az ingatlant.
2020. márc. 5. 09:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Te jó ég, még a következő fizető bérlőt sem hajlandó megkeresni, azt hiszem, ez már a next level ingyenélő.
2020. márc. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elolvastam a szerződést, az van benne, hogy csereingatlanra nem vagyok jogosult, és ha megszűnik a szerződés el kell hagynom az ingatlant. A kaució fel van benne tüntetve, és az is, hogy 1 éves határozott időre lett kötve. A tulaj továbbá még azt is beleíratta, hogy amik nincsenek a szerződésben, azokra a Polgári törvénykönyvben foglaltak az irányadóak.


Persze ettől még nem gondolom, hogy egyszerű menet lesz. Megkérdeztem a korábbi lakótársam aki már kiköltözött, és ő is azt mondta, hogy nála is fenyegetőzött, hogy addig nem adja neki vissza a kauciót, amíg nincs új lakó és az nem fizet.

De ezt megteheti? Jogilag mit lehet ezzel tenni? Elméletileg a volt lakótársam jogásszal fenyegetőzött és akkor visszaadta neki a tulaj a pénzt. Tényleg eddig el kell majd mennem, hogy visszakapjam a kauciót?

2020. márc. 6. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!