Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jár e vissza a kaucióból?

Jár e vissza a kaucióból?

Figyelt kérdés

Albérlő 2 hónapja nem fizet, hónap végén lejár a szerződés. Ilyen esetben vissza kell adnom a maradék kauciót (ami a bérleti díj kifizetése után marad) vagy semmi nem jár neki vissza, mert szerződést szegett?

Kicsit nem fair szerintem, hogy valaki felrúg egy szerződést, majd még én fizessek.

Előre is köszönöm a hozzáértő, nem kioktató válaszokat.



2019. aug. 17. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha rendben van a lakás, rezsivel nem tartozik, akkor igen...és nem te fizetsz, mivel a kaució eleve nem volt a tiéd
2019. aug. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha két hónapja nem fizet, akkor azt pont fedi a kaució, nem? Merthogy az pont két havi bérleti díj átlagban.
2019. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek: tartozik rezsivel is,azt is a kaucióból fizetem nyilván, viszont az sincs a szerződésben, hogy ő lelakhatná kauciót,ami egyébként a tulajnál van, mert főbérlő vagyok, és jelenleg 2 albérlő helyett is én fizetek.

Másodiknak: Nyári díjat fizetünk, az évközbeni fele

2019. aug. 17. 16:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs nálad a kaució, akkor miből kéne visszaadnod?
2019. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinek fizette a nemfizető bérlő a kauciót? Te a lakásban laksz vagy csak bérled és tovabbadod albérletbe? A nemfizető bérlő a ráeső rezsiköltséget fizette vagy azzal is tartozik?
2019. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ a körülményektől is, hogy miért nem fizetnek, mennyivel tartoznak stb.

Nyilván ha van közüzemi tartozás akkor azt a kaucióból levonod, ha bérleti díj hátraléka is van akkor amennyiben fedezi a kaució akkor abból kerül levonásra.

Ha normálisak akkor meg kell velük beszélni, ha viszont gyökerek akkor simán szó nélkül hagyni őket és eltenni a kauciót.


A családban régóta foglalkozunk lakások kiadásával, klasszikus tendencia hogy a szerződés lejárta előtt a szokásos 2 havi bérleti díjnak megfelelő kauciót "lelakják" szó nélkül.

Az esetek nagy részében ez így szokott lenni. Mivel tudják hogy egy csomó törvény védi a bérlőket, így szarnak bele a szerződésbe.

Sajnos nagyon nehéz normális bérlőket találni, akikkel egy normális viszonyt lehetne kialakítani.

Nem olyan rég jártunk úgy, hogy egy fiatal (egyébként jól szituált) pár nem fizetett. Először csak hitegettek hogy ekkor meg akkor, eltelt 2 hónap és még sehol semmi. A 3. hónap közepén már a telefont sem vették fel 1 héten keresztül, ha elmentünk hozzájuk ajtót nem nyitottak belülről volt bezárva.

Így maradt az, hogy nem mentem dolgozni, kifigyeltem mikor mennek el otthonról mind a ketten, és akkor zárat cseréltem.

Láss csodát pár óra múlva csörgött a telefon. Azzal az ultimátummal engedtem be őket a lakásba hogy 3 órát kapnak még kipakolnak és mennek az útjukra. Természetesen itt is megvolt a vita és követelték vissza a kauciót, mondtam lehet menni nyugodtan feljelentést tenni. Hozzáteszem úgy le volt lakva a lakás belülről hogy a kaució csak a felújítást fedezte (hellyel közzel). A tudtomon kívül kutyát tartottak a lakásban ami a padlószőnyeget szétkaparta, az összes fal össze bäszva mindenhol stb... 300 ezer volt a rendbe rakatás, ami sem a közüzemi számlák sem a bérleti díj hátralék fedezetére nem volt elég, csak a felújításra.

Így buktam 2,5 havi bérleti díjat meg fizethettem 2,5 havi rezsit saját zsebből.

Persze volt olyan is aki lelkiismeretes volt, és már előre jelezte hogy abban a hónapban csak x %-át tudja csak kifizetni a bérleti díjnak. Az ilyen bérlőkkel természetes hogy normálisan viszonyt próbálok kialakítani, de akikről fentebb írtam na őket senkinek nem kívánom.

2019. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagy a kaució fogalmával? Az nem a te pénzed, hanem biztosíték, hogy ha valami követelés keletkezne, akkor abból tudod fedezni, nem kell behajtással bajlódni. Nincs olyan, hogy megsértve érzed magad, ezért nem adod vissza, komoly félreértés van a fejedben, ha így gondoltad.
2019. aug. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A kaució nem büntetés a szerződésszegés esetére, hanem biztosíték a ki nem egyenlített követelésekre. A kaucióból csak annyi jár neked, amennyi jogos kifizetetlen követelésed van.
2019. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hál'istennek tisztában vagyok a kaució fogalmával :) Korántsem a pénzről van szó esetemben, inkább az igazságérzetem kárára van az egész... Aláírni valamit, aminek aztán tulajdonképpen semmi értelme, mivel nem kerül betartásra.

Megsértve lenni pedig nagyon is jogom van, bár ezt az ismeretek hiányában hogyan is dönthetné el bárki? :)

Köszönöm a válaszokat!

2019. aug. 17. 23:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát most már tisztában vagy - abból, hogy eredetileg úgy gondoltad, hogy nem adod vissza, mert "majd még én fizessek", nem hiszen, hogy korábban tisztában voltál -, örülök, hogy segíthettünk.
2019. aug. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!