Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem fogom tudni fizetni az...

Nem fogom tudni fizetni az albérletet. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

1.5éve lakók albérletbe ami havi 170ezer Ft

Szerzödes van de számlát soha nem kaptam. Most ez a vírus miatt nincs munkám se a páromnak, itt van két kisgyerek

Tettem le 2havi kaukciot

Nem fogom tudni fizetni, ilyen esetben kirakhatnak?



2020. márc. 17. 09:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Fogd már fel hülyegyerek, hogy az, hogy adózik vagy sem, az csak a NAV-ra és rá tartozik, a te tartozásod és az ő adózása nem függ össze!

Ha egy fillér személyi jövedelemadót nem fizetett volna, attól még indíthat ellened fizetési meghagyást közjegyzővel, ami után minden jövedelmed 33%-át vonni fogják, kamatostul, közjegyzői munkadíjastól, egyéb költségestől. Vagy ha van egy autód, azt azonnal végrehajtják és nézegethetsz.

Ő meg kifizeti azt a havi 8-10000 Ft-ot visszamenőlegesen, ha nem adózott volna és röhög a markába, miközben te a híd alatt dekkolsz a pereputtyoddal.

2020. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem fogom tudni fizetni az albérletet. Mit lehet tenni?"

1.,

Lehet másmilyen munkát vállalni és fizetni

2.,

Lehet menni szülőkhöz, anyóshoz-apóshoz, sógorhoz-komához,

barátokhoz, ismerősökhöz.

3.,

Lehet kölcsönkérni a 2-es pontban felsoroltaktól.

A gyorskölcsönöket vagy személyi hitelt nem mondom, mert azokat is fizetni kell.


Egy valamit nem lehet:

Nem fizetni és úgy lakni valaki ingatlanát, miközben az adózással fenyegeted, mert te fogod meginni a levét!

Megjegyzem:

Ha bevadítod és jelenti a gyámhatóságnak, hogy nincs jövedelmetek, akkor a két gyereket elveszik tőletek!

Szóval, nem ártana, ha használnád az eszed!

2020. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Úgy hogy én is tudok szemetkedni

Számlára utalom neki így tudom bizonyítani

Számlát köteles adni

Engem az érdekel a kauciobol lehet e rendezni a lakbért vagy vissza e adja ha nem

2020. márc. 17. 13:25
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiadom a lakásomat. A bérlő átutalja a pénzt én meg adóbevallásomban fizetem az adót. Pontosabban a könyvelőm mondja meg hogy mennyit kell utalnom a navnak. Ha jól tudom akkor 15% szja-t. Nem kell számlát adnom. Ha ezzel bemész navba kiröhögnek.


Ha nem tudsz fizetni akkor vállalj el bármilyen munkát, mert a gyerekek éhenhalnak! Ha jófej bérbeadó lennék akkor adnék nektek 2 hónapnyi türelmi időt a kaució erejéig de utána mennetek kell.

2020. márc. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%
A tulaj nem fog kapkodni, mert a járvány ideje alatt nemigen fog új bérlőt találni. Szerintem meg fogod tudni beszélni vele.
2020. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#15

Ugye nem azt szeretnéd mesélni, hogy egy nem fizető bérlő, akinek nem járna vissza a kaució, az ha "lelakja" a kauciót, - még az addigra 3 havira dagadó rezsihátralékkal, amit szintén nem tud fizetni - jobb üzlet a tulajdonosnak, mintha mondjuk akár 1-2 hónapig üresen áll és közben talál normális bérlőt?

Ugyanis járvány ide, vagy oda, emberek különmennek, elválnak, összeköltöznek a szerelmükkel stb. tehát a járvány ezeket nem fogja visszatartani.

Amúgy meg, ha lelakják a kauciót, akkor miből lesznek rendezve a rezsik, vagy az esetleges károkozások? (két kis gyerek!)

Nem tudom mivel foglalkozol az életben, de pénzügyi tanácsokat inkább ne osztogass!

2020. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!