Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » El árverezték a lakásomat, de...

Elite man kérdése:

El árverezték a lakásomat, de en még előtte be adtam, egy kérelmet, hogy ki költözési halasztást kapjak, de ez viszont csak az 50 %ra szól, a másik 50 % már azé aki nyerte az árverést. Köteles vagyok a lakás 50%ra albérletet fizetni?

Figyelt kérdés

2020. márc. 7. 20:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Folyamatosan fenyegetőzik, hogy feljelent stb, de en úgy gondolom nem vagyok köteles fizetni, mivel ő ugy rendelkezik az 50 %val ahogy akar, de en miért fizessek neki, amikor az 50 % ot használom én is?
2020. márc. 7. 20:54
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözési halasztást kaptál, nem tulajdonosváltási halasztást. A lakás immáron nem a tiéd. Ahhoz van jogod, hogy ideiglenes ott maradj, de ha a más ember tulajdonát használod, azért nyilvánvalóan fizetni kell.
2020. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De még a birtokba adás sem történt meg
2020. márc. 7. 21:02
 4/11 A kérdező kommentje:
Az is majd fél év múlva történik meg
2020. márc. 7. 21:02
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Én biztos nem fizetnék semmit ha már elárverezték a lakást.

Úgysem tudja behajtani, elárverezi mégegyszer?

😆

2020. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

A körülmények teljesen közömbösek, a lényeg, hogy laksz valahol, ami nem a tiéd.

50% helyett 100%-ot használsz, nyilván a másik 50%-ra kell, hogy fizess valamit.

Ettől függetlenül nem értem az egészet!

Mi az, hogy csak az 50%-ra kaptál kiköltözési halasztást?

Mennyi volt eredetileg a tulajdonrészed? 1/2 vagy 1/1?

Mennyit árvereztek? 1/2-t vagy 1/1-et?

Mennyit vett meg meg az új tulaj?

1/2-t vagy 1/1-et?

2020. márc. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

#5

Ekkora marhaságot! Gondolkodj már Ember!

Nyilván a lakást nem árverezik el még egyszer, csak nem mindegy, hogy újabb adósságot generál, amit míg él mindenből - fizetés, nyugdíj, örökség, nyeremény, stb. - vonni fognak, 33%-al.

Nem vehet egy autót, vagy egy putrit amiben meghúzza magát, mert azonnal árverezik azt is.

2020. márc. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért, mert az 1/2 a páromé volt és ő nem kapta meg a fél éves halasztást, mivel csak én kérelmeztem a bíróságon.. A birtokba adás augusztusban fog megvalósulni..a páromnak hivatalosan az árveréstől számítva 1 hónapon belül elkellett hagynia az ingatlant..

Ha jól tudom erről a ki költözési halasztásrol a VHT 154 szakasza rendelkezik.

2020. márc. 10. 19:43
 9/11 A kérdező kommentje:
1/1 et arvereztek összesen, de a birtokba adás az csak fel ev múlva valósul meg, gondolom ez azt jelenti, hogy a tulajdonosi viszony is akkor ruházodik rá a vevőre
2020. márc. 10. 19:44
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Nem! A tulajdonosi viszony akkor ruházódik a tulajdonosra, amikor azt kifizette.

Csakhogy az árverezési feltételekben nyilván benne volt, hogy csak félév múlva költözhető és ő ezt licitje megtételével elfogadta.

Hogy kér e tőled pénzt az 50%-ra, az kizárólag tőle függ.

2020. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!