Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez mennyire lehet jó döntés a...

Ez mennyire lehet jó döntés a további életem részére?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is, nem tudom, hogy ez az egész mennyire válna be, ezért is kérdezek meg inkább más embereket, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Lehet, hogy egy kicsit hosszú leszek, de próbálok lényegre törő lenni :)


Amit tudni kell rólam:

19 éves vagyok, egy szakközépiskolába járok és idén fogok érettségizni, már amennyiben ez a koronavírus miatt kivitelezhető lesz :)

Leérettségizek, utána 13. évfolyamba kerülök, tehát szakmát szerzek. Egyetemre nem hiszem hogy megyek, mert nem tartom magam annyira szorgalmasnak. Ezután megpróbálok valahol elhelyezkedni minél hamarabb, a lényeg, hogy találjak valami munkát. Dolgozok 1-2 évet, addig összekuporgatok 1-2 millió Ft-ot, veszek valami lelakott autót, legalább egy darabig el lennék vele és elköltözök egy vidéki kisvárosba valami kis albérletbe. Amíg nincsen munkám, addig el lennék a félretett pénzemből, de természetesen az a cél, hogy minél hamarabb találjak új munkát.


Ezt az egészet igazából a szüleim miatt találtam ki, mert már egyre jobban kezd elegem lenni belőlük, hogy miért azt inkább nem részletezném...

Azt gondoltam, hogy ez lehetne valamiféle visszavágás feléjük. Nem szeretnék még 25-30 éves koromig velük együtt élni, mert ez a helyzet addig sem változna...


Lehet, hogy ez a felvázolt ötlet kicsit hülyének tűnik, de szerintem akár jól is kisülhet :)


Ui.: A bunkó, illetve troll válaszoktól légyszi kíméljetek meg :)



2020. márc. 21. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A "visszavágás" az lenne, ha vinnéd is valamire.

Az nem "visszavágás", ha nyomorogsz egy falusi albérletben a romhalmaz autóddal.

2020. márc. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az nem visszavágás, hogy elköltözöl, hiszen ez az élet rendje :DD nem fognak hanyatt vágódni attól, hogy ha veszel egy 1 milliós autót, meg bérelsz egy kisvárosi albérletet.

És ahogy az első is írta: ha elérnél valamit, amire az átlag nem képes, az lenne visszavágás.

2020. márc. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez jo terv ha 3 honap utan ehezni szeretnel, es a kocsidban aludni valami parkoloban.
2020. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A terv addig jó, hogy szakmát szerzel. (Remélhetőleg valami piacképes szakmát!)

Utána érdemes lenne egy mester mellett kitanulni a szakma csínját-bínját, majd önálló vállalkozást indítani.

Amikor ezzel megvagy leszel 22-23 éves és még mindig nem vagy elkésve semmiről. Szorgos munkával, saját jövedelemmel, némileg benőtt fejjel majd elkezdhetsz gondolkozni a továbbiakról az akkori lehetőségek függvényében.

Lehet, hogy addigra már párod is lesz, ez is meghatározó.

Addig meg légy szíves bírd ki a szüleid nyújtotta biztonságot és gyűjtsd a pénzt, ahogy a lehetőségeid engedik!

A terved többi része meggondolatlan, pénznyelő butaság!

2020. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilván az idő folyamán vennék egy jobb autót is, nem ezen múlik a dolog
2020. márc. 21. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Neked elni nem lessz penzed, nemhogy ujabb autot venni.

Nagyon rossz a terved igy.

2020. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!