Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért fizetik ennyi áram és...

Miért fizetik ennyi áram és gázszámlát?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom Budapesten (7.ker). A lakást egy cégtől bérlem, akik minden hónap végén elküldik emailban az előző hónap rezsiszámláját. Jelen esetben a februárit. Eddig egyszer sem tudtam bediktálni, mivel azt az adott hónap végén kellene és akkor nem tartózkodtam ott, így átalányt kezdtem el fizetni. A mostani számla (fogyasztást nem látok, mivel egy elektronikus számlát küldenek, és csak az összeg látható amit át kell nekik küldeni) összesen ~25 ezer forint. Kerekítve: 7.500 a villany és 17.500 a gáz. A lakás (régi építésű) 1db konvektorral rendelkezik és kb 40 négyzetméter. Ez az átalány összeg valós? Mivel én sokallom. Most télen mikor ott tartózkodtam megfigyeltem és napi szinten kb 3-4 köbméter gázt fogyasztottam.(tudom ennek csak akkor lenne jelentősége, ha diktálnám)
2020. márc. 27. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Nekünk családi ház egész évbe itthon vagyunk

600m3 gáz 6700ft

villany is 6700ft

2020. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző évi átlagot veszik figyelembe ebben az esetben és az alapján kaptad ezt a számlát. Amúgy 40 nm re reális is.
2020. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha júniusban megszűnik a bérleti szerződésem és van túlfizetésem azt visszautalják? Mivel a jelenlegi helyzet miatt (vírus) nem tartózkodom Bp-en, így biztos nem fogyasztok annyit.
2020. márc. 27. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

"bérleti szerződésem és van túlfizetésem azt visszautalják?"

Hogy vissza kapod-e? az kapja akinek a nevén van. Vagyis a főbérlődön múlik fog-e, és mennyit?

2020. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amikor beköltöztél akkor egyszer kellett volna ránézni az órákra.

Már csezheted. Senki nem fogja megmondani, hogy te vagy az előző tulaj pörgette az órát.

Az meg, hogy utalsz nekik, hát egészségedre.

Én mondjam meg neked, hogy ők visszautalják-e :D

2020. márc. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A számlát a cég küldi,mert az óra az ő nevükön van .

A túl fizetést is nekik utalják vissza .

Aztán majd a cég hogy rendezi veled ,az már más kérdés .

2020. márc. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
18%
A szolgáltató vissza menőleg évekre meg mondja mikor mennyi volt az óra állása .Sok esetben ebből következtet a fogyasztásra .
2020. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az óraállást lefotoztuk és a bérleti szerződésben is ott áll az óraállás ami volt a beköltözéskor.
2020. márc. 27. 19:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Mert nem diktálod be.

Bárhonnan fel tudod hívni és bediktálni, ha jól értem, hó végén esedékes, akkor diktáld be most, és korrigálják a számlát.

2020. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!