Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés felmondásakor valóban ki kellene fizetnem az össze hátralévő hónapokat? Ilyen helyzetben is?

Figyelt kérdés

A krízishelyzet miatt (sajnos a bevételeim egyik napról a másikra megfeleződtek) Fel kellett mondanom az albérletemet, aminek egyéves határidejéből felet töltöttem ki. A tulajdonos váratlanul a szerződés egy pontjára hivatkozott, ami elég ködösen, de lényegében arra utal, hogy ki kellene fizetnem most a teljes egy évet! Azt mondta, ettől nagyvonalúan eltekint, ha találok új bérlőt, ami jelen helyzetben lehetetlen, mivel az eddig sem olcsó bérleti díjon nem hajlandó válatoztatni.

Bár elolvastam a szerződést, de nem gondoltam bele, hogy így is értelmezhető az adott pont. Ha bíróságra megy ezzel, akkor hogyan ítélnének? Nekem ez rendkívül unfair, hiába írtam alá, erre kell, hogy legyen valami ekkora aránytalanságot szabályozó jogi pont, mert nevetséges az, hogy a semmire adjak oda neki most így közel egymillió forintot.


2020. márc. 28. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Nekünk a szerződésben az van, h. 30nappal előtte szólnunk kell, ha fel akarunk mondani. Ha váratlanul történik, akkor az adott és az azt követő hónapot kell kifizetni.

Ha a ti szerződésetekben az egész év van, akkor nincs mese..

Amúgy én megpróbálnék keresni albérlőt, facebokon csomó ilyen csoport van, hátha lenne vlki és megúsznád a fizetést.

2020. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a szerződés arról szól, hogy te egy évig fizeted az bérleti díjat. úgyhogy jogosan követelheti továbbra is a szerződésben meghatározott összeget.
2020. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es: érdekes, mert az is benne van, hogy 1 hónapos felmondási idővel bármikor felmondható mindkét fél részéről. Akkor melyik az érvényes?

A következő egy hónapot természetesen fizetem, vagy levonhatja a kaucióból.

2020. márc. 28. 19:05
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Mivel nem látom milyen szerződést írtál alá, így csak annyit tudok mondani, hogy határozott idejű szerződés esetén, ha idő előtt mondod fel, akkor általában a kauciót veszted el. (normális szerződésben ez szépen meg is van fogalmazva, vagy az hogy felmondás esetén milyen költségeid vannak) Például van, ahol határozott idő ellenére 30 napos felmondási lehetőséged van. Általában ez a legkorrektebb. Nagyon érdekes megfogalmazás kell legyen az, ahol a hátra lévő hónapokat is be akarja rajtad hajtani... És mivel "ködösen" fogalmazott így nyilván a te oldaladról is támadható. Jó eséllyel nem fogja bíróságra vinni, mivel értelmetlen.
2020. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Akkor most keresd elő a saját példányodat a szerződésből, és írd meg nekünk, hogy melyik pontra hivatkozott a főbérlőd, hátha akkor tudunk segíteni.
2020. márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a válaszodat. Esetleg, ha megnéznéd magad is, megtisztelnél vele... A 3-as és 10-es pont ugye az aggályos...


[link]

2020. márc. 28. 19:16
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy komoly belső ellentmondás a szerződésben, amit legfeljebb a bíróság tud majd valahogy feloldani, tanúbizonyítás után, tisztázva hogy szerződéskötéskor mi volt a felek szándéka. Jó kör lesz.

A tanúk kik? A te vagy az ő emberei?

Egyébként ragaszkodj a 10. pont szerinti eljáráshoz, egyebet nem nagyon tehetsz.

2020. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Az egyetlen tanú - elvileg kettőnek kellene lennie - az egyik lakótársam.

Én azért remélem, hogy enm fog idáig jutni a dolog és sikerül megegyeznünk.

2020. márc. 28. 19:38
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

A Ptk az irányadó.

Egy ügyvédet kérdezzetek meg mindketten és egyezzetek meg!

2020. márc. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
Én különben azt mondanám, hogy a kaució bennmarad, pont szerződésszegés esetére az az óvadék.
2020. márc. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!