Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés felmondásakor valóban ki kellene fizetnem az össze hátralévő hónapokat? Ilyen helyzetben is?

Figyelt kérdés

A krízishelyzet miatt (sajnos a bevételeim egyik napról a másikra megfeleződtek) Fel kellett mondanom az albérletemet, aminek egyéves határidejéből felet töltöttem ki. A tulajdonos váratlanul a szerződés egy pontjára hivatkozott, ami elég ködösen, de lényegében arra utal, hogy ki kellene fizetnem most a teljes egy évet! Azt mondta, ettől nagyvonalúan eltekint, ha találok új bérlőt, ami jelen helyzetben lehetetlen, mivel az eddig sem olcsó bérleti díjon nem hajlandó válatoztatni.

Bár elolvastam a szerződést, de nem gondoltam bele, hogy így is értelmezhető az adott pont. Ha bíróságra megy ezzel, akkor hogyan ítélnének? Nekem ez rendkívül unfair, hiába írtam alá, erre kell, hogy legyen valami ekkora aránytalanságot szabályozó jogi pont, mert nevetséges az, hogy a semmire adjak oda neki most így közel egymillió forintot.


2020. márc. 28. 18:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%

2. és 10. pont között nagy az ellentmondás.


Ptk., ehhez ragaszkodj:


6:339. § [A bérleti jogviszony megszüntetése rendes felmondással]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja


a) napi bérleti díj kikötése esetén bármikor, egyik napról a másikra;


b) heti bérleti díj kikötése esetén a hét végére, legkésőbb a hét első napján;


c) havi bérleti díj kikötése esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig;


d) hosszabb időszakra kikötött bérleti díj esetén a szerződésben meghatározott időszak végére, legkésőbb az azt megelőző harmincadik napig.


(2) A határozott időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja a törvényes felmondási idő betartásával idő előtt gyakorolható felmondási jog esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig.


(3) Ha a felmondás nem az (1) bekezdésben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő bérleti időszak végére felmondottnak kell tekinteni.

2020. márc. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen trágya szerződéseket készítenek az ingatlanbérbeadó "üzletemberek"? Én szégyellném magam, ha ilyet adnék ki a kezemből.
2020. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"a hátralévő díjat köteles kifizetni" - he? Honnan szalasztották azt, aki ezt a szerződést fogalmazta? Miféle "díjat"?


A határozott idejű szerződés a lejárta előtt alapesetben nem felmondható, tehát ha nincs közös megegyezés a szerződés megszűnéséről, akkor a lejáratig nem szűnik meg a szerződés, tehát azt teljesíteni kell (a tulajnak rendelkezésre kell tartania a lakást, a bérlőnek fizetnie kell a bérleti díjat). Ha mondjuk a tulaj közben kiadja másnak a lakást, onnantól kezdve tkp. ráutaló magatartással megszűnik a bérleti szerződés, tehát bérleti díj sem jár a régi lakótól (még szép!).


Ha viszont a szerződés lehetővé teszi a felmondást, akkor a határozott idejű szerződés is felmondható, vagyis megszűnik a felmondási idő lejártával. Egy megszűnt szerződés után természetesen NEM jár bérleti díj, az ezzel ellentétes megállapodás jogszabályba ütköző és semmis.


Mivel a szerződés 3-as pontja vagy nem értelmezhető, vagy semmis, ezért nem kell bérleti díjat fizetned a felmondási idő lejártát követően.

2020. ápr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!