Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha nem adom vissza a kulcsot,...

Ha nem adom vissza a kulcsot, azzal rávehetem, hogy adja vissza a kauciót?

Figyelt kérdés

Járvány, home office miatt nem érte meg fenntartanom az albérletet, ezért hónap vége előtt egy héttel felmondtam. Két havi kaució van a tulajnál, ebből az egyik hónapot mondtam, hogy lelakom (hiába, hogy már ki is költöztem, ez a fair), a másikat adja vissza. Erre húzni kezdte a száját, hogy majd ha találok magam helyett mást.

Nos ez szerintem nem így műküdik, ezért magammal hoztam a kulcsot, amiből másoltatni nem lehet, mert egy elég speckó zár van felszerelve. Rajtam kívül 2 másik ember lakik még ott, tehát nem lenne egyszerű cserélni.

Ezzel rávehetem vajon, hogy adja vissza hónap végén a pénzemet? Mert csicskáztatni nem fog, hogy befenyít és még én keressek neki lakót. Szerződés van, de azzal törölhetem én is ő is, nincs közjegyző, se tanú se rendesen megírva.


2020. ápr. 1. 00:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha van szerződés és a lejárta előtt felmondtad akkor bizony húzhatja a száját mert neked a kaució nem jár vissza ilyenkor. De gondolom nincs szerződés különben ezt tudnád.
2020. ápr. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, nem jár vissza neked a kaució, mert úgymond szerződést szegtél (ha volt egyáltalán) A kulcsot pedig juttasd vissza szépen a tulajnak, mert bajod lehet belőle.
2020. ápr. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Az hogy 7 hónap után felmondtam az egyévest krízishelyzetben(!) nem akkora hatalmas kicseszés.

Azt meg áruld már el pontosan mi bajom lehet ha megtartom a kulcsot szemben azzal, hogy nála van 240ezer Ft-om? Hm? Nagyon érdekelne ;)

2020. ápr. 1. 03:12
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Téged sem az eszedért tartanak...

Lecseréli a zárat a tulaj, azt cseszheted a kulcsot...

2020. ápr. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Egy középkategóriás zár cseréje szereléssel együtt kb 40 ezer forint, a te kauciód 240 ezer forint. Az egyenleg meg mindig +200 a tulajnak.

Te mondtad fel a szerződést. Egy huncut bruznyákot sem jár neked vissza.

2020. ápr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
50%
Emberek, a nagymenő kérdező csak szobát bérelt, nem egész lakást. Szerintem kemény max 60k kaucióról beszélhetünk.
2020. ápr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Arról egy szót sem ejtettél eddig, hogy mi van a szerződésben. Határozott idő? Gondolom, egy év. Mi a kitétel arra vonatkozóan, ha idő előtt felmondod? Általában pont ez szokott lenni, hogy nem jár vissza semmi. Szerintem ez egy korrekt alku, hogy keress magad helyett mást, így te leveszel róla egy terhet, ő meg nem nyeli be a pénzed.

Szóval a fő kérdés az, mit ír a szerződés? Nem csak akkor èrvényes, hogyha közjegyzői, szóval nyugodtan olvasgasd, te írtad alá.

2020. ápr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam, egy prémium zárbetét 26000 Ft.


[link]


Ennek a cseréjéhez nem kell lakatos.

2020. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
Tök normális válaszokat kaptál te meg itt hőbörögsz ilyen alpári stílusban. Azért mert nálad maradt a kulcs attól ő még nem fogja neked vissza adni a kauciót. El vagy tévedve kicsit. Te vagy az aki felrúgta a megállapodást.
2020. ápr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan az a formaiság a lényeg, ami a szerződésben van, az határozza meg, hogy ki mit vállalt.

Ahogy fogalmaztál, gyaníthatóan nem te vagy itt a legélesebb kés... :)

2020. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!