Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha egy éves az albérleti...

Ha egy éves az albérleti szerződésem, de én elmennék hamarabb, és emiatt az utolsó hónapot nem fizetem ki, hogy csak 1 havi kauciót bukjak, akkor azt be tudja rajtam hajtani a tulaj?

Figyelt kérdés

Ha feljelentene, foglalkoznának százezres összeggel bíróságon?


Nem esik jól amúgy ezt csinálni, de annyira elegem van abból, hogy sehol nem lehet határozatlan szerződést kötni... és közben végtelen sok pénzt fizetek...


2020. febr. 18. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Foglalkoznának.
2020. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Jogilag 25ezer tartozásért is árvereznek házakat, tehát az hogy "csak" 100ezer, az nem jelent semmit.

A bíróságig el sem fogsz jutni, mert a közjegyzői fizetési meghagyást fog íratni, amit te 15 napon belül elfogadsz, vagy nem fogadsz.

Ha nem fogadsz akkor jön a bíróság:

Ahol is téged terhel a 100ezer, mert szerződés szerint jogos, annak összes kamata, a közjegyzői munkadíj, a bírósági perköltség és baromira fogsz örülni, ha 500ezer alatt megúszod.

Ha elfogadod (mert okos gyerek vagy és tudod, hogy úgyis buknád), akkor:

- Vagy fizetsz mint a katonatiszt, a 100ezret, annak időarányos kamatát és a közjegyzői munkadíjat

- Vagy nem fizetsz, akkor 30 napon belül végrehajthatóvá válsz ugyanezekre, csak még hozzájön a végrehajtás költsége is.

Szóval én a helyedben nagyon meggondolnám ezt az "utolsó hónapban nem fizetek" ötletet!

2020. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Beszélj a tulajjal. Ha nem volt velef gond, bejelentett, szerződés volt, jó helyen van és könnyen kiadható, akkor én pl simán eltekintenék a kaució megtartásától, és tapasztalatból mondom, hogy nem csak én vagyok így.
2020. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
szerezhetsz valakit magad helyett a lakásba. egyébként jogosan követelhetné a szerződés lejártáig a havi bérleti díjakat, a bíróság nagy eséllyel megítélné neki ha beperelne.
2020. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Miért várod, hogy jó dolgok történjenek veled az életben, ha pont te vagy az, aki át akarsz verni és meg akarsz károsítani valaki mást?
2020. febr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
FMH-t fog küldeni.
2020. febr. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És mi van ha a tulaj bontja fel a szerződést? Akkor érdekes nem bukik semmit a tulaj. Szívás lehet albérlőnek lenni :\
2020. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Igazad van, albérlőnek lenni nem a nyugodt élet záloga.

Viszont akinek van egy csepp esze, az a szerződésbe beíratja például, hogy amennyiben a tulaj szegi meg a szerződést, abban az esetben az utolsó hónapra, ami a felmondási idő, nem jár bérleti díj. Legalábbis felénk így csinálják!

2020. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva ennél jóval nagyobb disznóságokért sem szoktak perelni, mert bizony ez egy polgári peres eljárás lenne, drága ügyvédi költségekkel és akár sok évig húzódhatna az egész.

Viszont én azt ajánlanám neked, amit más is írt: mondd meg a tulajnak őszintén, hogy ez a helyzet és kérdezd nem-e mondana le a kaució visszatartásáról. Felajánlhatsz neki cserébe olyat, hogy szerzel magad helyett lakót és így nem lesz kiesett bevétele.

2020. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!