Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Korona vírus miatt albérletet...

Korona vírus miatt albérletet nem tudom fizetni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Korona vírus miatt elvesztettem a munkámat, jelenleg takarítok 2 diplomával, ami nem elég az albérlet fizetésére. 3 gyermekkel és a kórhából érkezett, tűdővel műtött férjemmel lakok itt, aki fekszik 95%-ban.

90.000.- az albérlet, nem fogom tudni fizetni a csekkek mellett.

Megkérdezzem a főbérlőtől, hogy a helyzetre való tekintettel, egy havi kauciót lelakhatok-e? Rezsit tudom fizetni. Utána már úgy néz ki, lesz munkám, volt főnököm intézi egyik barátjával. Nagyszülők nem élnek, rengeteg volt télen a kiadásom férjem műtétei miatt.

Vagy mit tegyek?


2020. ápr. 1. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbízható jó bérlők voltatok, akkor nyilván megérti a bérbeadó - mindenképpen érdemes vele beszélni. Aztán ha nemet mond, akkor jöhet valami B-terv...
2020. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a főbérlővel kell személyesen megbeszélned. Ő nem tehet róla, hogy neked ennyire lecsökkent a jövedelmed. Most az ő jóindulatán múlik minden.
2020. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is a főbérlővel próbálj beszélni de sajnos nem hiszem hogy enged, ugyebár neki meg a tulajt kell kifizetnie.
2020. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
3as folyt. De szerintem arra biztos rátudnád venni hogy hagy fizesd ki majd részletekben
2020. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

# 3: szerintem nincs ott főbérlő, hanem az maga a tulaj.


Valahogy nem bírják kiirtani a gondolkodásukból itthon a "főbérlő" és albérlő szót a magyarok!


Főbérlő önkormis lakás esetén van - de azt meg TILOS kiadni albérletbe.


Tulajdonos van, és bérlő.

2020. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
5 ös,már én is sokszor szóvá tettem,ez a berögződött szó használatot .Már nem töröm magam ez miatt.
2020. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De hát a főbérlő azt jelenti hogy a tulajtól bérli valaki és ő adja tovább az albérlőnek. Huzamos ideje élek külföldön nem tudtam hogy a főbérlő=tulaj.
2020. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most nem kapkodnak az albérletekért. Lehet, hogy a tulajnak is jobb egy néhány hónapos bevételkiesés, mint egy ki tudja meddig üres lakás, aztán nyomott áron kiadni valami ismeretlennek. Most a bérlőknek áll a zászló!
2020. ápr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A tulajok várják ezt a telefonhívást. Sőt, némelyik maga ajánlja fel.
2020. ápr. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Springer Botond válasza:

Engem az érdekelne, hogy mi van akkor amikor a tulajdonos tartozik a bérlőnek?

Az én bérbeadóm 6 ÉV (!!!) bérleti jogviszony, és több mint 10 MILLIÓ forint KIFIZETETT bérleti díjjal a hátam mögött, simán kivágott a lakásból miután jeleztem, hogy a következő hónapokban fizetési nehézségeim lesznek.

A kiköltözés és a kulcs visszaadása már meg is történt, az átadás-átvételi jegyzőkönyvben a tulaj elismerte, hogy TÚLFIZETÉSEM is van, és az összeget vissza utalja az én bankszámlámra...

Mondanom sem kell, hogy ez azóta sem történt meg...

Ennek két hete...

🤔😕

2020. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!