Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kijárási korlátozások alatt...

Kijárási korlátozások alatt költözés?

Figyelt kérdés

Már jóval a veszélyhelyzet előtt fel lett mondva a bérleti szerződésünk, úgy döntöttünk, költözünk, az ok röviden: a tulajdonos hamis számlákkal sokkal több pénzt csalt ki már egy ideje. A felmondási időnk 3 hónap, így nem igazán láthattunk előre, hogy immár kijárási korlátozások lesznek. Április 10-én jár le a felmondás. A többség azonnali költözhető albérlet, ezért most tudnánk komolyabban érdeklődni, nézelődni, de a holnapi szabályozások miatt félünk, hogy büntethetnek érte, a költözésért meg pláne.

A tulaj nem engedi, hogy tovább maradjunk még erre a helyzetre való tekintettel sem.

Próbáljunk meg mégis elmenni megnézni pár lakást szerintetek? Vagy ilyen esetben az önkormányzatot kérdezzük meg, hogy mit lehet tenni? Vajon lehet költözni a korlátozások alatt? :(



2020. márc. 27. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Lehet költözni.
2020. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Természetesen mehetsz! Nem tilalom, csupán korlátozás van!
2020. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

De akkor mire vonatkozhat a 5000-500.000 Ft-ig terjedő büntetés?

Azért nem büntethetnek, mert pl. elmegyünk autóval egy házhoz, megnézzük? Nem tudtam egyik felsorolt engedélyezett tevékenységbe sem besorolni a költözéssel együtt...

2020. márc. 27. 21:37
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Lehet koltozni. Ezert nem buntetnek meg
2020. márc. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem áll meg az élet, ne parázz! Intézd a lakhatásod, ezért nem fognak büntetni. Arra figyelj, hogy ne az időseknek fenntartott idősávban vásárolj. Kivéve, ha beleesel ebbe a korosztalyba. Annyi indokkal lehet mászkálni, hogy kizártnak tartom, hogy ezen kívül bármiért büntetnének.
2020. márc. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
86%
Mi holnap költözünk,kicsit aggódom miatta,de remélem,hogy nem kötnek bele!
2020. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Remélem zökkenőmentes lesz a költözés!

Ha eszedbe jut, írj majd, hogy ment! :)

Én is tartok tőle, hogy bele fognak kötni a költözésünkbe, de muszáj mennünk.

2020. márc. 28. 12:36
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Biztos vagyok benne, hogy lehet költözni. Nekem is van két ilyen ismerősöm is, aki ezen a héten vagy a jövő héten tervezett költözni, egyiknek már folyamatban is van, egyik egy társasházi lakásból házba, a másik meg pont fordítva, igaz, városon belül, de egyelőre nem is látják akadályát. Ha bárki belekötne, meg kell mondani, hogy alapvető szükséglet, mert az előző lakásból mennetek kell, tehát lakhatás miatt költöztök, ami alapvető szükséglet.
2020. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Én írtam,hogy holnap költözünk.Mindenképp majd megírom egyik nap,hogy minden rendben ment-e.

Decemberben eladtuk a lakásunkat,vettünk egy erősen felújítandó családi házat,ezért kellet idő a felújításra,a vevőnkkel március 31.e lett lefektetve az adásvételi szerződésbe lakás átadásának,szóval ha kell megmutatjuk az adás vételit,de remeljük nem lesz gond!

Ki gondolta decemberben,hogy ez lesz!

2020. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Szerencsére minden probléma nélkül lezajlott a költözés,nálatok is kívánom minden rendben legyen majd!

2020. márc. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!