Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire fognak csökkenni...

Mennyire fognak csökkenni Budapesten az albérleti díjak a koronavírus miatt kialakult helyzetben?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Semmit vagy epp valamit de lehet emelkedik . Euro egekben arak szinten .
2020. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Ebben ne reménykedj. Miért kellene csökkenni ?

Mi itt az össze függés ?

2020. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
38%
hülyeséget beszélnek akik azt mondták hogy kicsit vagy hogy nőni fog. CSAK LEFELE MEGY!!!!
2020. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nőni fog, persze. Fizetőképes kereslet napról napra csökken, biztos ennek a hatása az, hogy nőni fognak az árak...
2020. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

MÁR nem fognak, amennyit csökkent, az már látszik.

1+ hónapja van határzár, ember.

2020. ápr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Picit csökkentek, de mostanra úgy tűnik, elérték az "áresés alját". A járvány kitörésekor láttam némi csökkenést, de egy ideje innen már nem mozdul. Értsd: több 2szobás lakást is láttam 120-130ezer+rezsiért, ezek símán elmentek a járvány előtt 150-160+rezsiért. Megjelentek a 100ezer alatti garzonok, de azok is megálltak 80-90ezer+rezsinél. Sokan vártáj, hogy majd a felére esbek vissza a bérleti díjak, azaz 150ezer helyett 75ezerért is lehet majd 2 szobás lakást bérelni, meg majd a garzonokért újból 50-60ezreket fognak elkérni, de ilyen mértékű áresés nem következett be. Én azt látom jelenleg stagnálnak sz árak. Ősszel, amikor megint újraindulnak az iskolák, munkahelyek egy része visszaállítja az irodai munkát a home office helyett, az airbnb-s lakások elkezdenek visszakerülni a turizmusba (karácsonyi szezonra az airbnb-s lakások jó részét a turistáknak fogják ismét kínálni) az árak szépen lassan vissza fognak igazodni az eredeti szintre.
2020. ápr. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Mint lakástulajdonos mondon: bizonyos ár alatt nem adom ki, mert nagyobb az amortizáció kockázata, mint a remélt haszon. Inkább álljon pár hónapig üresen. Valószínűleg nyár végén újra ki tudom adni jól. Nem fogok most egy rossz üzletbe belemenni, lekötni a lakást egy évre, inkább várok. Persze valamennyi áresést én is elfogadok, de nem fogom 150 helyett 100-ért adni.
2020. ápr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
majd ha a lakások árai is csökkeni fognak, akkor fognak csökkeni az albérletárak.
2020. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Az ingatlanpiac lassan reagál. Nem másfél hónappal a válság kitörése után fogja elérni a mélypontot. 2008-ban a Lehman csődöt követően még emelkedtek is az árak, majd 2009-től 5 éven át tartott, mire elérték a mélypontot.


Hidd el, azok a tulajdonosok, akik most még megmakacsolják magukat, "inkább hagyom üresen állni", előbb-utóbb belátják, hogy nem hozzájuk fog alkalmazkodni a piac, hanem ők a piachoz. Egy üresen álló lakás nettó veszteség, ezt ők is tudják, csak azt gondolják, hogy ők majd itt "felbeszélik" az árakat.

2020. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%
5 év múlva, akár 30-35 ezer forint is lehet egy garzon, egy közepes helyen.
2020. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!