Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadnám a lakásom, mire...

Kiadnám a lakásom, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Nyártól kiadnám a lakásom hosszútávon, nem vagyok benne gyakorlott. Tudnátok esetleg tippeket adni, hogy mire figyeljek, mit írjak bele mindenképpen a szerződésbe? Gondoltam rá, hogy kutyásnak adnám ki, talán ők nem vándorolnak annyit, persze, azt is kikötném a szerződésben, hogy minden kutya által okozott kár az albérlőt terheli. Van esetleg tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban, megszivatnám magam ezzel?

Mindenképpen kell közjegyző előtt hitelesíteni a szerződést?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2020. máj. 2. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen ajánlott a közjegyzői okirat, mert ők tudnak olyan záradékot beleírni, hogy amennyiben nem fizet, akkor egyből ki tudod rakni, akár rendőri segítséget igénbevéve is. ennek hiányában, csak nézheted ahogy halmozza a rezsihátralékot, és járhatsz sokáig bíróságra mire sikerül kitenni. De persze ez a rosszabik eset, viszont sok ilyen van, jobb inkább biztosra menni.
2020. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen legyen közjegyző. Én anno mg ügyvédhez is elmentem aki megírta, hogy mi legyen a szerződésben ( nagyon sok mindenre kellett figyelni)

Nekem voltak kizáró okok, hogy kiknek nem adom ki.

Ez is bele volt írva a hirdetésbe, szerződésbe. Mondjuk ezt az angoloktól vettem át. Itt kint Angliában már a hirdetésnél is leírják kinek nem adják ki. Sok gondot leveszel magadról.

2020. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szerződést nem kell hitelesíttetned, csak szabályos kéttanús szerződésnek kell lennie.

Ellenben, ahogy az 1-es is írta, a "Kiköltözési záradékot" - ami a létező legfontosabb dolog bérbeadásnál - csak közjegyzővel/ügyvéddel írathatod.

2020. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyástól kérd, hogy kössön biztosítást a kutyára, így minden a kutya által okozott kárt meg tudsz téríttetni a bérlővel.

Azt nagyon nézd meg kinek adod ki. Én pl egyszer engedtem be egy jól szituáltnak hitt cigánygyereket a lakásomba, persze hogy már 2 hónap után nem fizetett....

Nyugodtan káderezd le a jelentkezőt, hol dolgozik, mi a szakmája, kikkel költözik. És ne engedj a 2 havi kaucióból, aki nem tudja kifizetni, annak likviditási gondjai vannak. 2 havi kaució általában még a lakás újrafestését sem fedezi, nemhogy az esetleges károkat...

2020. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lakás bérbeadása tanfolyam ajánlott. ;)
2020. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyre figyelj a saját érdekében. Cigánynak ne add ki.
2020. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!