Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Első albérletbe megyek mire...

Első albérletbe megyek mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
gondolom kell szerződés amiben minden le van írva,zár csere ilyenkor kell? vagy akkor mehet be a főbérlő a lakásba amikor akar?mi a jobb egy szoba vagy lakás? ha szobát bérlet akkor ott lehet zárcsere? vagy csak kulcsot kapok?

2020. ápr. 11. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés mindenképp kell.

Nem árt a mérőóra állásait felírni, hogy az elszámolásnál ne tudjon átverni.

A főbérlő csak az engedélyeddel mehet a lakásba.

Ha úgy gondolod, hogy anélkül teszi, akkor mindenképp cseréld le. Ha biztosra akarsz menni, akkor beköltözés után lecseréled.

Ha még rákérdez, hogy miért cserélted, akkor felháborodva visszakérdezel, hogy miért akart bemenni a tuttodon kívül.

De nem fogja megtenni, általában annyira nem hülyék.

A lakás jobb, nem kell senkivel semmin osztozkodni, nincs kompromisszum. De drágább is lehet.

Ha csak szoba, ott is cserélhetsz zárat.

Mikor eljössz, tedd vissza az eredetit és add vissza az eredeti kulcsokat.

2020. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
50%

A zárat az előző lakó miatt iIS érdemes lecserélni. Amilyen gengszter ez a világ, ki lesnek és be mennek.

A szerződésbe figyelj oda hogy ne csak az ő javára szóljanak a feltetelek, pl : v mi elromlik amiről te nem tehetsz víz vezetek cső, ha be van rendezve a lakás csinálj róla fotókat ha v mi hibás v el van törve.

A szoba olcsóbb, de kell alkalmaszkodni.

Én lakást bérlek és inkább kiadóm a szobát.

2020. ápr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy voltam vele, hogy inkább kerestem egy garzont, mert a szobák is röhejes áron mentek. Inkább ráfizetek pár tíz ezret, és akkor van saját fürdőm, konyhám és nem vadidegenekkel osztozok.


Zárcsere mehet ha szeretnél, én nem cseréltem mert megbízok a bérbeadómban (nem is egy városban lakunk) és az előző bérlőt is ismertem. (Meg amúgy sem tartok otthon készpénzt, szóval nem is tudom mit tudnának lopni tőlem.) De azért említsd meg a tulajnak, hogy te bizony zárat cserélsz, mert sokaknak ez máig nem evidens.


Szerződés mindenképp legyen, keress rá Googlen, hogy milyen dolgokra figyelj. Általában valami sablon szerződést tolnak az orrod alá és nem bonyolítják túl. Mindenképp olvasd el az egészet mielőtt aláírod, az elejétől a végéig, ha kell akkor kérdezz rá a nem világos részekre. A szerződésben pontosan rögzítve legyenek az átvételkori óraállások és az átadott kaució, na meg nyílván a bérleti díj. Az se baj ha viszel magaddal tanút.

A felmondási idő is egyértelműen jelezve legyen, általában egy éves határozott szerződéseket szoktak írni, ami az egy év után határozatlanná válik x hónap felmondási idővel. Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim.


Ha bármi gyanús, vagy sumákolósnak tűnik a főbérlő, akkor nyugodtan nézz mást, most erős túlkínálat van albérletből, könnyebben találsz másikat.

2020. ápr. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kell szerződés. Zár cserére van lehetőséged (hiszen a tulaj nem mehet akármikor a lakásba, csak megbeszélt időpontban). Én (mint aki bérbeadó és bérlő is) nem javasolom egyébként. Én olyan embertől nem is vennék bérbe lakást, akiből kinézem, hogy bemegy kutakodni, vagy ilyesmi. Viszont ha megbízható bérbeadótól bérelsz, akkor célszerű, ha végszükségben be tud jutni a lakásba, mert pl. nem vagytok otthon, és pl. tűz üt ki a lakásban, vagy csőtörés van.

Én szoba kiadásnál még nem találkoztam olyan igénnyel, hogy azon akart volna zárat cserélni a bérlőm, de megengedném, ha akarna. Hogy szobát vagy lakást akarsz bérelni, azt neked kell tudnod.

2020. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
54%
Én nem adom ki olyannak, aki zárat akar cserélni. De ha igény van rá, megértem, én szívesen lecserélem, de nálam is lesz legalább egy kulcs. 15 év alatt soha meg nem fordult a fejemben, hogy értesítés nélkül bemenjek, ellenben 5-6 alkalommal biztos, hogy használnom kellett, ebből 1 tűzeset volt a többi csőtörés, eldurrant flexibilis cső, stb., amikor a bérlő nem volt a városban. Aki nem bízik meg bennem, az a kauciót se adja oda hátha elsummantom. :)
2020. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!