Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miert nem eleg a tulajoknak 1...

Miert nem eleg a tulajoknak 1 honap kaucio ebben a koronavirusos helyzetben?

Figyelt kérdés
2020. máj. 6. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Mert még nincsenek eléggé megszorongatva, és azt képzelik, bármeddig ők diktálhatnak.
2020. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert a bérlők szét szokták rombolni a lakásokat, falat lerugdossák, parkettát felkaristolják-eláztatják, ablakot kitörik, tűzhelyet tönkreteszik, nem fizetik a végén a rezsit, és tartozást hagynak maguk után. A bérlők 70 százaléka így viselkedik. Ezért annyi a kaució, amennyi, kármentésül. Plusz: aki a kauciót nem tudja kifizetni, az a bérleti díjat sem fogja tudni. Ingyen meg nem lehet lakni máséban, mikor neki az a jövedelme, és különben sem vagytok rokonok, nem?
2020. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem elég. Egyáltalán miért kér kauciót???? S bérleti díjat??? Mikor odavehetne ingyen is vadidegen hajléktalant, és még ő fizethetné a rezsit helyette! Így lenne korrekt, nem?!
2020. máj. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha a bérlő valami kárt okoz akkor azt nem lehet helyrehozni 120 ezer forintból. Persze a 240 ezerből sem biztos, hogy kijön.

A másik indokom az, hogy aki ki tud csengetni két havi kauciót annak kisebb eséllyel lesznek a jövőben likviditási problémái. Valamint kisebb eséllyel mondja fel a szerződést, mert akkor bukja a kauciót. Harmadik indok: két havi bért használhatok kamatmentesen.


Jelenlegi helyzetben azt olvasom a gyakorin, hogy csökkennek az albérletárak. Biztosan találsz magadnak megfelelő árszínvonalút.

2020. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
#4 pontosan ezért kockázatos kauciót adni, mert a tulaj "kamatmentesen használhatja". Hát egy nagy frászt! A kaució a bérlő pénze, és a legjobb úgy letétbe helyezni, hogy a tulajdonos nem fér hozzá (csak miután jogerős határozatban megállapítják az igényét). Aki "kamatmentesen használja" a kauciót, vagyis a bérlő pénzét, az tulajdonképpen sikkaszt.
2020. máj. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerződni kell, közjegyzői szerződést kötni. Azután már vannak következményei az elszökésnek meg a tartozásnak, és a kauciót is írásba fektetik.
2020. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

A kérdező és az 51%-os hozzászóló, ismét egy és ugyanaz!!

A szokásos kérdéseit feltevő lázongó albérlő aki válaszolgat is magának.

2020. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Ezért beszélgetek el hosszan a leendő bérlővel, hogy lássam mennyire primitív... Minél ostobább, annál több jogot képzel magának, az olyan nekem nem kell.
2020. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem fogom a bérbeadók pártját, 2-3 hónap kaució minden esetben elvárható járványhelyzettől függetlenül is. Ez egyfajta anyagi becsület és anyagi alap. Ha bármi hiba van vagy ilyesmi, a bérbeadónak ez egyfajta biztonságérzetet ad.

De ha jobban körülnézel, találsz egyhavi kaucióval is vagy akár kaució nélkül is.

2020. máj. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

"A bérlők 70 százaléka így viselkedik."


De jó indulatú vagy! Inkább 90 százalék az a hetven.



"A kérdező és az 51%-os hozzászóló, ismét egy és ugyanaz!!


A szokásos kérdéseit feltevő lázongó albérlő aki válaszolgat is magának."


Ez pontosan így van. Fogy a pénze szegénynek, kipaterolás réme fenyegeti, ezért álmait ide vetíti ki a Gyakorira, majd meg is válaszolja magának, hogy megnyugtassa önmagát.



"Ezért beszélgetek el hosszan a leendő bérlővel, hogy lássam mennyire primitív... Minél ostobább, annál több jogot képzel magának, az olyan nekem nem kell."



Én sem fogalmazhattam volna jobban. Amúgy ezeket el kell nyomni, helyre kell tenni, hogy rájöjjön hol van a helye a világban. Nekem be szokott válni, pedig én nem is vagyok lakáskiadó, csak szívességi közös képviselő. Természetesen a bérlőkkel van mindig a legtöbb gond a társasházaimban.

2020. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!