Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van rá akármilyen törvény,...

Van rá akármilyen törvény, hogy nem lehet kisállatot tartani albérletben?

Figyelt kérdés

Beszélgettem külföldi ismerősökkel, a német ismerősöm azt mondta, hogy Németországban emberi jog az, hogy az ember macskánál és kutyánál kisebb állatot tarthat és ezt nem tilthatja meg a főbérlő sem.


Angliában elvileg nincs írásba adva, de ott is szabadabbak a szabályok.

Arra lennék kíváncsi, hogy itt van-e hivatalosan akármi?


A főbérlőnk még egy db halat sem enged akváriumban, az indoklása pedig az volt, hogy 'mert én nem akarok ebben a házban állatot' (nem is lakik itt).

Nem tudom, hogy egy hal mit árt a berendezésnek, vagy mit tudna amortizálni, ugatni sem ugat, de oké.

Én kígyót szeretnék nagyon, de az sem árt többet terráriumban, mint egy hal.


Minden alkalommal ha költözöm, azt hallom a főbérlőktől, hogy semmilyen állat, hal sem. Röhejesnek tartom.



2020. máj. 10. 14:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
" itthon" Teljesen a főbérlőre van bízva, milyen kikötésekkel adja ki a lakását.
2020. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Németországban a tulajdonost törvények védik a bérlőjével szemben, nagyon szigorúak a bérlés szabályai, legyen munkaviszonya, pénze a bankszámlaszámán stb., itt semmi sem védi a tulajdonosokat, és a bérlők 70%-a ezzel visszaél, tönkreteszik a lakást, a bútort, megszöknek, tartozást hagyva maguk után. Ha gyereke van, ki sem lehet tenni, hiába nem fizet, és a közüzemi tartozást a tulajdonosnak kell megfizetnie, különben nem kötik vissza a közműveket. Még ha közjegyzői szerződéssel adsz ki alkást, akkor is vagy egy év, mire visszakapod a lakást, ha belefészkel valaki nem fizető, mert szabály szerint akkor is eljárásnak kell folynia a kilakoltatás kezdetéig. A kutya, macska kaparhat, pisivel feláztathatja a parkettát, a mi macskáink szálkára kaparták a saját ajtófélfáinkat, de mi a magunkéban lakunk. Itthon a tulajdonosok ki vannak szolgáltatva a bérlők tisztességtelenségének. Németországban a törvény védi a tulajdonost, itt nem.
2020. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Csak próbálom megérti, hogy miben tud valamiben kárt tenni, aminek se lába se foga...

2020. máj. 10. 14:25
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
#2 fogalmad sincs Németországról, de Magyarországról sem.
2020. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
4: hogy is lenne fogalmam a hazai bérbeadásról, mikor 30 éve adok ki üzletet meg lakást, jó barátaim pedig Németországban bérelnek lakásban élnek, ugye?
2020. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Bérbeadó vagyok és állatbarát. Olyannyira, hogy én etettem a bérlőm macskáját, míg nyaralni volt.(Közel lakunk)

De a kérdésedre válaszolva:

Szerintem a bérbeadó kizárólagos joga megszabni, hogy kiket és miket enged be a lakásába. Ez lehet akár beteges méretű is, ahogy a halas példád is mutatja, de nem lehet ellene tenni semmit. Illetve lehet, kell keresni egy olyat, ahol ez nem tiltott!

2020. máj. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Ismerősöm régóta kiadja az egyik lakását, és az egyik bérlő kérte, hadd hozza a nyusziját, belement. Na, mire elköltözött, a szekrények, fotelek lába meg voltak rágva, meg a parketta szegélye is. Az új bútort meg a parketta javítását nem fedezi a kaució sem. Az akváriumtól talán azért félnek, hátha szétesik, és eláztatja a víz a parkettát, ezt nem tudom. De terráriumból pl. a hörcsög simán kiszökik, és órák alatt komoly rágáskárokat okoz (nálunk volt ez is...) Persze nem csak állat okozhat kárt, a nyuszis ismerős egy korábbi bérlője pl. random módon összevissza kiluggatta fúróval a fürdő fali csempéjét, nem felfúrni tartókat, csak úgy, hogy majd ki kelljen cserélni az egészet. Majd szökve távozott, magas közüzemi számlákat hagyva maga után. Ez pl. a bérlők tulajdonosok iránt gyűlöletét manifesztálta. Mondom ezt úgy, hogy most pl. jó bérlőim vannak. De voltak gonoszak is, és nem ismerek olyan bérbeadót, akinél nem fordult meg legalább egy károkozó. Még aki ismerősnek adta ki, az is azzal szembesült kiköltözéskor, hogy cigaretták elnyomott égésnyomait hagyta a "jó ismerős" pl. a konyhaszekrények frontján, meg az akril fürdőkád peremén.
2020. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Törvény nincs rá, de a bérbeadó döntése, mit enged. Én sem tudom elképzelni, mi kárt okozhat egy hal vagy egy kígyó, de csak annyit tudsz tenni, hogy beszélsz vele vagy mást keresel.
2020. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Kígyóval az a gond, hogy ha kiszökik, az ablakon, ajtón kikúszhat a lépcsőházba, vagy a külső falon be a szomszéd ablakán. Szóval kígyótartás ellen a szomszédok komoly botrányt csaphatnak, jogosan.
2020. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Én adtam ki lakást kutyásoknak, de bútorozatlanul. Saját bútor esetében nem engednék állatot.
2020. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!