Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van rá akármilyen törvény,...

Van rá akármilyen törvény, hogy nem lehet kisállatot tartani albérletben?

Figyelt kérdés

Beszélgettem külföldi ismerősökkel, a német ismerősöm azt mondta, hogy Németországban emberi jog az, hogy az ember macskánál és kutyánál kisebb állatot tarthat és ezt nem tilthatja meg a főbérlő sem.


Angliában elvileg nincs írásba adva, de ott is szabadabbak a szabályok.

Arra lennék kíváncsi, hogy itt van-e hivatalosan akármi?


A főbérlőnk még egy db halat sem enged akváriumban, az indoklása pedig az volt, hogy 'mert én nem akarok ebben a házban állatot' (nem is lakik itt).

Nem tudom, hogy egy hal mit árt a berendezésnek, vagy mit tudna amortizálni, ugatni sem ugat, de oké.

Én kígyót szeretnék nagyon, de az sem árt többet terráriumban, mint egy hal.


Minden alkalommal ha költözöm, azt hallom a főbérlőktől, hogy semmilyen állat, hal sem. Röhejesnek tartom.



2020. máj. 10. 14:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Bérbeadóként azt tapasztaltam, hogy ha szeretnék, sem célszerű komolyabb engedményt tenni, mert ha addig rendes is volt a bérlő, ettől beindul benne, hogy a tulajdonos "gyenge", és megkezdődik a visszaélés folyamata.
2020. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%
Ez mondjuk általában az emberi kapcsolatok többségénél így van. Aki túl rendes, kihasználják.
2020. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Amennyiben tényleg úgy van, ahogy írtad, akkor a németek szerint emberi jog az állattartás. Szerintem meg az az emberi jog, hogy az emberek a saját tulajdonukkal úgy rendelkeznek, ahogy akarnak, és olyan feltételekkel adhatják bérbe, amilyenekkel akarják.

Szerintem az korrekt dolog, hogy beleírom a hirdetésbe, hogy állat nem jöhet a lakásba. De legyen, hozzanak törvényt rá, hogy emberi jog. Akkor majd én egyáltalán nem adom ki a lakást, a bérbeadók többsége meg egyszerűen nem mondja meg, hogy miért nem az állatos bérlőt választotta. Így jobb lesz?

Amúgy meg a bérlők többsége nem hallal és kígyóval költözne, hanem kutyával meg macskával, ami számomra (főleg kutya esetében) már az állatkínzás kategóriáját súrolja.

Lehet lepontozni. :)

2020. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerződéskötéskor egyszerűen nem kell közölni a kisállat meglétét. (Németország)
2020. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14. Az első látogatás alkalmával úgyis kiderül hogy állatot tart a lakásban, ha benne van a szerződésben hogy nem lehet akkor a bérbeadó szóvá fogja tenni. Én ilyen esetben ott helyben megírnám a felmondást, indoklás nélkül.
2020. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 Németországban a bérbeadó nem tud indoklás nélkül felmondani.
2020. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 Az egy szabad ország. Oda kell menni albérelni :)
2020. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!