Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Életemben először most fogok...

Életemben először most fogok elköltözni 24 éves fiú létemre. Melyik oldalon érdemes szobát keresni, tapasztalatok alapján? Illetve van pár dolog amihez jobb, ha már most hangolódok fejben?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy fiúként inkább nő vagy férfi lakótársat keresek, illetve ha tehetem akkor csak egy emberrel vagy több emberrel költözzek össze. Tanácsokra és tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2020. máj. 17. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a legjobb lakótársaim az ügyeleti rendben dolgozók voltak.

Volt egy őr csaj, 24/48-ban tolta. Reggel 6-kor lelépett, másnap 7-re jött, aludt, TV-zett, megint aludt, másnap elment a szüleihez, este haza, alvás, és megint hajnalban lelépett melózni.

Hasonló beosztású rendőrrel és mentős dokival is laktam. Király volt.


Az ilyen sulis bulizókat kerüld! Haverom pénzét egyszer lenyúlta a csaj által felszedett drogos, feka srác.

2020. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én, amiket tudnék mondani - nem saját, hanem ismerősök tapasztalatai:

1. Ilyen korban azért inkább válassz olyat, aki már dolgozik. Persze. egyetemisták közül is van józan életű, de azért aki dolgozik, és ügyelnie kell arra, hogy korán beérjen, épen-egészségesen, meg kezdi megérezni az "idő szelét", az kevesebbet fog bulizni, hóttrészegen hazaérni, hajnali 4ig fent lenni és zajongani.

2. Szerintem nincs nagy különbség férfiak és nők között. A nők között nagy eséllyel találsz olyat, aki rendszeretőbb, de nem olyan nagy arányban. Viszont az meg mondjuk ciki, ha hetero vagy, és bejön neked, fordítva nem... vagy fordítva.

3. Vagy hasonló munkarendű, vagy pont fordított.

4. Ismerősök tapasztalata: gondosan lemeózni, elbeszélgetni a jelölekkel költözés előtt. Azért vannak jelek, amik figyelmeztetnek arra, hogy nem feltétlen érdemes pont azt az embert választani.


1) Ha nagyon durván függ még a szülőktől (konkrétan pl. a barátnőm egyik barátnője, aki bérel tőle szobát, majdnem kiverte a díszhisztit, hogy mi az, hogy anyukája nem jöhet át hetente mosni - jó, ők akkor 18 évesek voltak akkor, de akkor is), aki hetente áthívná a szüleit, aki valószínűleg napi szinten 2-3 órákat csevegne a szüleivel stb.


2) aki ellenkezik, ha le szeretnél szögezni egy házirendet, vagy olyan alap megegyezések miatt picsogna, hogy "a kajáját mindenki magának veszi", mer az szerinte spúrság meg nem elég tesvéries (na, az ilyenek szoktak úgy kihasználni, mint az a huzat - volt olyan ismerősöm, akinek azért kellett lefektetnie a házirendet, mert az egyik szobatárs mindent felzabált a hűtőből, meg nem vett wc-papírt)


3) úgy tűnik, meg van sértődve, ha megjegyzel olyasmiket, hogy nem szeretnél nagyon bulizós lakótársat / ne cigizzen a szobában / heti 1-2 alkalommal hozzon csak fel vendéget... párkapcsolatoknál meg hogyha vkit beköltöztet, annak arányosan kell befizetnie a rezsibe. Szóval ilyen tök alap dolgokat úgy kezel, mint egy hisztis gyerek


4) már rögtön rendezkedik úgy, hogy neked sokkal rosszabb lakókörülmények jutnak, és ezt anyagilag nem kompenzálja


5) ha a háklijai a tieiddel nem passzolnak. Mindenkinek vannak heppjei - olyannal nem érdemes összeköltözni, akivel úgy tűnik, nem passzoltok. Pl. aki "csak éjjel" tud hegedűn gyakorolni, ha te már aludni akarnál. Vagy ha mondjuk egy szobában vagytok, ő elmenne aludni már este 8kor, és azt mondaná, hogy akkor már nem lehet égve a lámpa, nem olvashatsz, nem laptopozhatsz... te meg nem tudsz akkor még aludni menni.


6) ha a közösségi médián gyanús - pl. az ilyen "gyökér gazdagok", "f..k the police", "kit hogy sikerült átvernem" emberrel vagy vállalhatatlan stílusú emberrel inkább ne... szintúgy, ha fel van háborodva, ha le akarod közösségi médián informálni


7 ha nagyon topisnak, rendezetlennek tűnik


8) ha a tulaj a főbérlő is, és ő írja a szerződést, olvasd át rendesen, és ha gyanús, akkor inkább lépj le (pl. ha ilyet látsz benne, hogy a kauciót joga van megtartani bármilyen indoklással, meg gyakorlatilag olyan dolgoka beleír, aminek a max. a házirendben lenne a helye - "heti 5 alkalommal te takarítasz" meg ilyenek... vagy rád hárítana olyan anyagi dolgokat, ami az ő felelőssége lenne - pl. elromlott bojler cseréje)

2020. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nők nem akarnak együtt lakni idegen férfival lakótársukként. 1000-ből 1-szer történik ilyen. Első körben kérdezd körbe a barátaidat, rokonaidat, hogy más nem akar-e pont most külön költözni, vagy nem keres-e más épp lakótársat. Én 3 évig laktam együtt egy régi barátommal, de olyat is tudok, aki több évig az unokatesójával lakott.
2020. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2es jol irja

Viszont en nokent csak es kizarolag pasikkal/pasival voltam hajlando lakast berelni.

Nekem nagyon nem volt palya a csajok eletstilusa pasi dolgaik es a egyebb csajos dolgok.

Nem bantam meg soha

2020. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!