Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire gyakori, hogy interne...

Mennyire gyakori, hogy interneten találsz lakótársat? Mennyire biztonságos belemenni ilyesmibe?

Figyelt kérdés
Ingatlanokat keresgéltem és csomó olyan volt, hogy valaki lakótársat keres. De ilyenkor bármilyen random idegennel összeköltöznek ezek az emberek? Hogyan lehet ilyenben megbízni? Valaki él így, aki így talált lakótársat? Jóban lettek, mintha barátok lennének, vagy mi? Vagy csak elvannak egymás mellett egy fallal köztük, mint két idegen? Csak nekem fura ez?

2020. máj. 19. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez két téma, így külön reagálnék.


1. Hely/Lakótárs keresése

Én azt mondanám, jobb, kényelmesebb, ha inkább olyan hirdetéseket, illetve facebook csoportokban posztokat keresel, ahol az illető még nem lakik az adott lakásban, hanem lakótársat keres, közös lakáskereséssel.


Ha az illető már ott él egy ideje, megvan a megszokott rendje, helyek használata, napi/heti rendje, akkor sokkal nehezebb összeegyeztetni.


Ha együtt kerestek lakást, akkor együtt tudjátok lefektetni a kezdőszabályokat, a helyek eldöntését, a napirendet, stb.


2. Barátkozás/idegenkedés


Mindenkinek egyéni. A másik személytől is függ. Sokan szeretik hangoztatni, azt hiszik ha elégszer leírják akkor igaz lesz, miszerint a "Jóbarátok feeling" 100% fikció.

Ez nem igaz!

Rengetegen lesznek lakótársakból legjobb-, vagy legalábbis nagyon jó barátok az együttélés alatt.

Innen a gyakoriról lestem el egy másik válaszolótól a megfogalmazást:

"A lényeg az EGYÜTTélés, nem az egymás mellett létezés!"


Százmilliószor egyszerűbb minden, ha barátokká váltok. Egyszerűbb megbeszélni a dolgokat, problémákat, könnyebb az időbeosztást egyeztetni, egyszerűbb és kényelmesebb a vendégfogadás (családtag/barátok), kellemesebb a hangulat amikor mindketten egyszerre használnátok a TV-t a nappaliban, vagy készítenétek vasárnapi ebédet a konyhában.

________


Én 3x laktam lakótárssal, mindhárom esetben először találtuk meg egymást, közösen kerestünk lakást, mialatt gyorsan össze is barátkoztunk.


Az első esetben egy 19 éves magyar egyetemista lánnyal költöztem össze. Neki a Szent Gellért térhez közeli lakás kellett, nekem pedig mindegy volt, így a Bartók Béla út ottani végére költöztünk.

Minden jó volt, de erasmus programmal kiment külföldre, azalatt nekem viszont kellett más lakótárs, mert nem akartam annyit költeni.


Második esetben egy 36 éves tajvani hölggyel költöztem össze. Ő marketinges volt, vele a Deák térhez közel költöztem.

Végül azért mentünk két irányba, mert a cége áthelyezte az USA-ba.

...


Utoljára egy 27 éves japán lánnyal költöztem össze, aki a főnököm.

A mai napig a főnököm, együtt élünk, és Ő lett a feleségem. :)


23/F

2020. máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem ez akkor is fura.

De lehet csak én vagyok túl bizalmatlan.

Még az egy dolog, ha barátok összeköltöznek, de egy idegennel? És ha kirabol? Vagy megerőszakol? :D

2020. máj. 20. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!