Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Arra azért jó ez a COVID...

Arra azért jó ez a COVID járvány, hogy megoldja a lakhatási válságot?

Figyelt kérdés

Mennek lefele az albérletárak. Ma már olyat is láttam, hogy 38 nm-es felújított lakás 50 ezer + rezsi áron volt hirdetve Budapesten, igaz nem a belvárosban. De akkor is, ez régebben 100 ezer fölött volt bőven. Most már meg ennyiért sem viszik, pedig hosszú távú szerződés volt a feltétel, nem csak azok az álmodozók akik azt hiszik "pár hónap múlva visszaáll minden". Francokat.

Ha más nem is, de legalább ennyi értelme van a koronavírus járványnak, hogy normalizálja az árakat, és így nem lesz olyan nagy lakhatási válság mint az előző években volt?



2020. máj. 31. 20:39
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Orbán is megmondta, hogy októberben jön a koronavírus második hulláma:

[link]

Egy hónapra meg minek albérlet? El lehet addig lakni valami havernál. Nem fog újraindulni az albérletpiac. Ráadásul a külföldi turisták sokkal nagyobbat nyomtak a latba mint az egyetemisták. Az meg már örökre bebukott.

2020. máj. 31. 22:50
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem te álmodozol. Felénk (nyugatmagyarország) most mennek fel a bérleti díjak. Két éve a szomszéd kisvárosba jött egy délkóreai cég, 220.000 fölé tolta az addíg 100.000 bérletidíjakat, és kivett mindent. Most egy másik itt építi a gyárát nálunk, én meg most újítom fel a kiadó ingatlanomat, már kerestek.
2020. máj. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%
Te vagy az, aki álmodozol. Szerinted az emberek 10 évig otthon fognak ülni, és ezt bírni fogják lelkileg, meg főleg bírni fogja a gazdaság?
2020. máj. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy nem tudom minek etetitek ezeket a trollokat. Egyértelmű, hogy azért íródnak ki ezek a kérdések napi szinten, mert provokálni szeretné(k) az embereket.

Minden napra jut minimum egy ilyen kérdés, gyanítom ugyan annak a pár embernek a hülyesége ez a folyamatos agymenés.

2020. jún. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%
Én Budapesten élek, és nem látom azt a nagyarányú bérleti díj csökkenést, amiről írsz. Néhányan engedtek, de az eddig 100ezerbe kerülő garzon 90ezer+rezsi lett. És az eddig 150ezerbe kerülő 2szobás 130ezer lett. Szóval ez csak kb. 10%-os árcsökkenés. És ezekből a hirdetésekből inkább márciusban-áprilisban láttam többet, mostanra kezdenek kikopni, és állnak vissta a régi árak. Airbnb-s lakásokkal sem találkozom már. Ami volt, kiadták arra a pár hónapra, vagy már azt is csak rövid távra hirdetik. Pl:10ezer/nap áron láttam egy tényleg szipi-szupi garzont hirdetni. És a tulaj szerint ez már jelentős árcsökkenés. (Feltételezem, "normál" turistaszezonban kétszer ennyiért hirdeti) Ha pedig lakásvételről van szó, egyáltalán nem tapasztaltam árcsökkenést. Továbbra is maradt az 5-6százezres nm ár, ami olcsóbb kategóriának számít. De a misi/nm sem ritka.
2020. jún. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

Értelmetlen feltenni ezeket a kérdéseket.

Bevittek egy gyomrost a világgazdaságnak, ami amúgy sem volt túl rózsás Európát tekintve. Lesz pár ágazat, ami úgy néz ki, jó darabig nem lesz a régi. Ha nem az M1-et nézi az ember, láthatja, hogy lesz recesszió.Ezzel számolnak mindenütt a világon.

De ennek hatásai nem gombnyomásra jönnek létre. A 2008-cas zakó hatásai 2009-10-re érződtek hazánkban. Akkor is voltak akik azt mondták, USA problémája, megoldják, nem gyűrűzik be ide. Aztán egy évre rá kirugdosták az embereket. Látod, van ahol még emelkednek is az árak. Az egyik végén még rakosgatják a dominót, de a másikon már zörögve dőlnek akkor is, ha nem nézünk oda.

2020. jún. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
57%

15: Airbnb-s lakásoktól már kezdenek megszabadulni, azért nem látod.

[link]

Aztán hamarosan jön az ingatlanárcsökkenés is.

[link]

2020. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
17: Legyen igazad, teljes szívemből mondom. Sajnos, én ezeknek az ellenkezőjét tapasztalom. Amiről nem szólnak a hírek: a forint jelentősen és tartósan gyengült. Az építőiparunk nem független a külföldi importtól, ergó: forintgyengülés > importcikkek többe kerülnek > költségnövekedés. A jelentős költségnövekedés, ami az építőiparban is jelen lesz/van, elveheti a teret az áresésre. (De ez csak az én egyéni véleményem, és NE legyeb igazam!) Az áremelkedést már mindenki tapasztalja: alapékelmiszerek, konkrétan zöldségek, gyümölcsök ára drasztikusan drágult. Attól tartok, ez csak az áremelkedések kezdete. Ez az áremelkedés a piac minden szegmensében végig fog menni. Előbb-utóbb eljut az ingatlanpiacra is.Ha ezen a szinten ragadnak be az alapélelmiszerek árai, én bérbeadóként 1 év múlva emelni fogom a bérleti díjat. Én is a piacon vásárolok.
2020. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sajnos nem oldja meg. Csak a vevők teljes összefogásává lehet ezt megoldani. Mégpedig úgy hogy nem egymás fölé licitálnak egy albérletnél vagy lakás, telek ház nál hanem egymás alá. Idealista vagyok de hát csak ez lehet megoldás.
2020. jún. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!