Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek várható albérletár...

Szerintetek várható albérletár növekedés a budapesti garzonoknál?

Figyelt kérdés

Jelenleg kb 65 ezer forint körül lehet bérelni 18 négyzetméteres garzonokat Budapesten (plusz 20 ezer forint a rezsi).

Szerintetek ha vége lesz a koronavírus járványnak, akkor vissza fog térni a pár évvel ezelőtti 150 ezer forintos árukhoz a kiadó garzonok, vagy maradnak ilyen alacsony áron?



2020. jún. 2. 00:41
A kérdező szavazást indított:
Maradnak ilyen olcsók
Visszatérnek a régi áraikhoz
Drágábbak lesznek, mint most és mint korábban
27 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Egy negyedik verzióra tippelek.

Drágább lesz, mint most, de olcsóbb, mint volt.

A jövő évi szezonig (március végéig).

2020. jún. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Azért a virus előtt lehetett gartont bérelni 100-120ezerért is, nemcsak 150-érr. Így picit torzit a kérdés. De az áremelkedéshez szólva: engem szíven ütött, amit a boltokban, piacon tapasztalok. Az 1300 ft-os leveszzöldség és a 2000 ft/kg-os karfiol picit leverte nálam az ékszíjat. Alma nincs 500 ft-nál olcsóbban, de az a satnyábbik, amiért nem is éri meg pénzt adni. Én bérbeadói szempontból nézem. Nagyon remélem, hogy visszamennek az árak. De ha beragadnak ezen a szinten az élelmiszerek árai, én a bérlőmnek emelni fogom a bérleti díjat a vírusos mizéria után. Én is a piacon vásárolok, ha kevesebbet kapok a pénzemért, kénytelen leszek emelni.


Mivel a forint is jelentősen gyengült, ennek árfelhajtó hatása lesz az építőiparban, hiszen sok mimdent importálunk. Tehát lakást venni sem lesz olcsóbb, csak drágább. Drágán megvett lakást nem fogják olcsón kiadni.


Szerintem amennyiben a forint nem erősödik vissza, az élelmiszerek árai nem esnek vissza, akkor minden drágulni fog. Ha visszaerősödik a forint és megint elérhető árúvá válik a zöldség-gyümölcs, akkor nem lesz drágulás.

2020. jún. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanazt várom, mint #1.

Sőt általánosan az ingatlanpiacon is (nyilván lokális eltérések lehetnek) Nagy változás jövő évre várható inkább, a moratórium kifutása után fél évvel.


"Drágább lesz, mint most, de olcsóbb, mint volt.

A jövő évi szezonig (március végéig)."

2020. jún. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
2-es, úgy gondolod, hogy az árak emelkedésével arányosan a fizetések is emelkedni fognak?
2020. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

Volt az a program, hogy a külföldi magyarok jöjjenek haza és kb 100 an jöttek haza.

Ha egy külföldi meglátja, hogy itt 20 év alatt a forint felére értékelődik le ... nem fog itt ingatlant venni.

Szerintem bele kell törődni, hogy az ingatlan nem jó biznisz.

Azon kívűl lassan az eladó ingatlanok felén tartozás van.

2020. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem maradnak ilyen "olcsók". Még sokkal olcsóbbak lesznek.
2020. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Én még tömeges árcsökkenést sem tapasztaltam, esetleg néhol ideiglenest, pl. egyetemistának távoktatás miatt nem kellett a lakást, de azért fenntartották neki csökkentett díjon. Egyetértek azzal, hogy mindennek emelkedik az ára a boltokban, az emberek pedig lassan hozzászoknak, háborognak, hogy minden drágul, de azért csak megveszik, a drága fagyit is, pedig nem létszükséglet, maximum kevesebbet vesz belőle, tömegek vásárolnak a boltokban, persze, az akciósat keresik, de jóval többet fizetnek végösszegként, és van rá pénz, mert tele vannak a bevásárlókocsik, pedig sok cucc nem létfontosságú, de a lakást muszáj megvenni vagy bérelni, és hát a bérlő se és a tulajdonos sem tehet mást, kifizeti/kifizetteti a magasabb összeget. Szerintem enyhe emelés lesz, de ezt az átmeneti időszakot mindenki máshogy oldja meg, van, aki engedett, van aki tartja, és ahhoz képest fog újra emelkedni az ár. Sokan keresnek lakást most is, és ha megindul az egyetemista szezon (mert nem tudni, hogy mi lesz szeptembertől, de azért mindenki arra készül, hogy ugyanúgy visszamegy az egyetemvárosokba, és kell majd lakás), tehát nyár végén nagy lesz a kereslet, kivéve, ha pont nyár végén megint vírushelyzet lesz.
2020. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Picit növekedni fog, de olcsóbb lesz mint pár hónapja.
2020. jún. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

De hadd tanuljak már. Hogy működik ez?

Az autók árai viszont beestek, majdnem 30% kal. Akkor most amiatt olcsóbb lesznek az albérletek?

2020. jún. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem josolok nagy jovot az ingatlan piacnak, se az alberlet araknak, a penz hihetetlen mertekben inflalodik ugyan de azt minden aron meg fogjak menteni ha a penz bukik forradalom lesz (ez lenne az egsetlen realisan jarhato ut, de tovabb fogjak a szart gorgetni a politikusok). Ha lenne ingatlanom es berbeadasbol elnek, akkor meg most kiszalnek es aranyba tennem a penzem. Ha meg a likviditas lenne a szempont akkor keresnek 8-10 informatikai vallalati reszvenyt, akik eddig is jo osztalekot fizettek, es abba tennem a penzt.


Aki meg hajlando dolgozni is annak most bizony erdemes lesz vallalkozni mert a gazdasag elenkito tamogatasokat ugy fogjak szorni mint a hokotros akinek szarnia kell.

2020. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!