Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Igaz, hogy még a mostaniaknál...

Igaz, hogy még a mostaniaknál is felére csökkenhetnek az albérletárak Budapesten?

Figyelt kérdés

Beírtam, hogy 80 ezer forint alatt keresek kiadó albérletet (nem szobát!), hanem saját albérletet. Több mint 500 találat. Akad köztük teljesen felújított jó állapotú is.

De egyesek szerint még ennél is fog sokkal lejjebb menni, mert gazdasági világválság jön, a kutya sem akar Budapestre jönni, mindenki home office-ból dolgozik, külföldi belföldi turisták nincsenek.

Lehetséges, hogy egy 20nm-es garzon pár hónap múlva 40 ezer forint+rezsiért lesz kiadó?


2020. máj. 2. 10:30
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
64%

Hát persze!

Én arra gondoltam, hogy fizetni fogok, ha valami csöves hajlandó beköltözni a budapesti, belvárosi, teljesen rendben levő lakásomba, mert imádom, ha lelakják.

Tudod te, hogy 40ezer egy kalap szar? Ha leadózod (15%) marad 34 ezer. Nagyon nyomorultnak kell lennie annak, aki ennyiért bármit is kiad, én még 80-ért is inkább krumplit tárolnék benne, annak is több haszna lenne.

2020. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Márpedig tele van a piac 65-75 ezer forintért is 30+ nm-es felújított, metró megálló közeli ingatlanokkal. Alkalmazkodnod kell az árakhoz, mivel most már a magyar piachoz kell igazodni, nem a külföldihez.
2020. máj. 2. 11:11
 3/58 anonim ***** válasza:
74%
Nem lennének drágák az albérletek a “régi” áraikkal, ha az emberek fizetése több lenne. Szégyen, hogy teljes munkaidővel annyit kapnak az emberek ebben az országban, mint egy kis zsebpénz. Tudom tudom vannak menő szakmák, mint az IT vagy mérnök, de ha valaki nem ilyen beállítottságú akkor mi van? Nagyon gáz, hogy más tisztességes végzettséggel sem lehet megélni, meg saját lábra állni. Most jönnek majd azok, akik letámadnak, hogy “külföldön sincs kolbászból a kerítés”. Nincs ott sem, valóban, de legalább tudsz élni rendesen. Nem kell azon aggódnód, hogy diplomásként hónap végén mit egyél, ha már kipengetted a lakhatást. Nem az andragógia szakosokra gondolok, meg a tényleg haszontalan végzettségekre, de ha jól tudom pl. jogászként sem dúskál valaki a pénzben idehaza. Nem szabadna hagyni ezeket. A államisok tandíj ledolgozásával se lenne gond, ha kapnának rendes fizut. Nagyon sok probléma van itt, nem csak az albérlet árak... én személy szerint hányok ettől az országtól, akármilyen szép is Budapest, de külföld sokkal biztatóbb megélhetés, jövő szempontjából.
2020. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
58%
Nem igaz.
2020. máj. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Az informatikusoknak is rendesen megvágták a fizetésüket, 200 ezret keresnek. Szóval a régi albérletárak tényleg mehetnek a kukába. 40 ezer lenne reális egy panel garzonért.
2020. máj. 2. 11:21
 6/58 anonim ***** válasza:
58%

#2

Nem kell alkalmazkodnom, mert van választási lehetőségem.

Legfeljebb nem adom ki, mert nem vagyok jótékonysági intézmény.

Egyébként is, pillanatnyilag nem is érint, mert 5 éve van bérlőm és esze ágában nincs elmenni. Ugyanis 120-ért lakik egy olyan lakásban, amiért mások 180-190-et kérnek.

2020. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
44%

Lehetséges. Akármeddig csökkenhetnek az árak. Mint ahogy az ellenkezője is lehetséges. Senki nem tudja, mi fog történni. A válság még éppen csak elkezdődött.


A tulajok ide járkálnak "felbeszélni" az árakat, de a piacot ez nem hatja meg.

2020. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Így igaz, a piacot nem lehet becsapni. Azért mentek egészen 2019-ig ilyen magasra az árak, mert zömmel külföldieknek voltak kiadva. Csak hát éppen a külföldiek 4-szer annyit kerestek mint a magyarok. Most, hogy ennek vége, akár a negyedére is csökkenhetnek az árak, mivel nem tudnak többet fizetni érte a magyar bérlők.
2020. máj. 2. 13:32
 9/58 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, már miért keresnének a külföldiek ugyanazon a munkaerőpiacon négyszer annyit? Vagy hogy gondoltad, Ausztriában, Németországban dolgozik, de Magyarországra jár esténként aludni, vagy hogy?


Ha valaki négyszer annyit keres, mint az átlag, azért van, mert van neki magas, és piacképes végzettsége. Én az átlag háromszorosát keresem, pedig "csak" egy társadalomtudományos diplomám van. És még külföldi sem vagyok.

2020. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként ritka mint a fehér holló a 20 nm-es garzon! A garzonok általában 32-35 négyzetméteresek, de azok sem lesznek havi hatvanért, ne reménykedj! :DDD
2020. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!