Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Felmondható így a szerződés...

Felmondható így a szerződés pénz bukása nélkül?

Figyelt kérdés
Fél éve írtam alá egy éves szerződést. Sajnos hirtelen édesapám beteg lett, mindennél fontosabb számomra, hogy elutazzak hozzá és segítsem. Így azonban az itteni albérletem semmiképp nem szeretném tovább fizetni, mert szükségem van a pénzre emiatt. A szerződésben az van, hogy mindkét fél felmondhatja és egy hónap a felmondás. Más nincs, ami erre irányul. Arra lennék kíváncsi, hogy így a két hónap kauciót megtarthatja a tulaj (ha a felmondási idő alatt fizetek még), mert felmondok egy egy éves szerződést, vagy visszakapom, hiszen benne van, hogy a határozott szerződéstől függetlenül fel lehet mondani? Illetve úgy, ha felmondható az albérlet, nem kell-e kifizetnem a hátralevő fél évet?

2020. jún. 2. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Mit rögzít a szerződés felmondás esetére?
2020. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha benne van, hogy rendes felmondással felmondható, akkor visszajár a kauciód! Ha egy határozott idejű szerződésben szerepel a rendes felmondás, akkor a kaució visszajár, és nem kell fizetned a hátralévő időben!
2020. jún. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ilyen esetben a lélekre hatás művészete is szerepet játszik. Ha a bérlőm felhívna és elmondaná mi történt, miért akar költözni, akkor egy hónapos felmondási idővel elengedném, szerződés ide vagy oda. Ha rendes a tulaj, akkor nem lesz gond.
2020. jún. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kaució nem a kötbér szinonimája (csak Magyarországon keverik a kettőt, pontosabban a kauciót kb. mindennel keverik), így mindenképpen visszajár. Az más dolog, ha a szerződés felmondás esetére kötbért szabtok meg (természetesen ez sem lehet aránytalan, tehát mindkét félnek vállalnia kell a kötbért magára nézve, egyébként az semmis). Illetve az is más kérdés, hogy ha a szerződés egyáltalán nem engedi a felmondást, hiszen akkor a bérleti díjat köteles lennél a szerződés lejártáig fizetni.


Ha jól értem, sem kötbér, sem a felmondás tilalma nem áll fent, így csak a felmondási időt kell kitölteni, és nem keletkezik további fizetnivalód.

2020. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Így van, a szerződésben csak ennyi van ezzel kapcsolatban, hogy bármelyik fél felmondhatja és egy hónap a felmondási idő.

Ez megnyugtató.

A tulajnak még nem mertem szólni, mert ritkán látom, nem sikerült megismernünk egymást jobban és amikor kigondoltam, hogy fel kéne mondanom a szerződést, féltem, hogy mérges lesz és kitalál valamit, amivel rosszul járok.

2020. jún. 3. 12:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lapítani nem jó ötlet. Minél hamarabb közöld a felmondást, írásban, és tudd igazolni, hogy átvette.
2020. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy eltitkolom, hanem előbb körbe szerettem volna járni, hogy tisztában legyek azzal, milyen következményekkel járhat a felmondás.
2020. jún. 3. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!