Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közműszámlák átíratása albérlő...

Közműszámlák átíratása albérlőre jó megoldás?

Figyelt kérdés
Szeretnék lakást kiadni, de annyi horrortörténetet hallottam, olvastam nem fizető albérlőkről, hogy nem igazán tudom, mi lenne a jó megoldás. Írassam át a közműszámlákat az albérlőre? Egyfelől azt mondják ez így jó, mert akkor ha felhalmoz adósságot, akkor azt úgyis viszi magával. Másfelől azt mondják, hogy nem jó megoldás, mert akkor én, mint tulajdonos nem rendelkezhetek a közművek felett, mivel nem az én nevemen van. Szerintetek?
2020. jún. 5. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem jó megoldás! A jó megoldás, átkéred a közművek számláit a te lakócímedre, hozzád jönnek a számlák, a bérlők neked fizetik a bérleti díjjal együtt a rezsit, és te adod postára a csekkeket. Természetesen előtte bemutatod neki a számlákat amit fizetniük kell!
2020. jún. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
91%
Nálunk minden a ház tulajdonosának a nevén van és átalányt fizetünk. Havonta egy fix összeget adunk neki ami tartalmazza a bérleti díjat és a számlákat. Szerződésben rögzítve van, hogy ha nem fizetünk időben akkor gond nélkül kitehet minket! Ezt javaslom neked is különben lehetetlen lesz megszabadulni a nem fizető lakóktól. Így meg védve vagy!
2020. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz átalányt fizetni. Sokan annyit akarnak fizetni amennyit elhasználnak, és ez így korrekt, ebből a szerződés lejárta utáni elszámolásnál sem lehet nagy gubanc. Havonta leolvasni a mérőórákat, és bediktálni a szolgáltatónak!
2020. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Köszi 3as! Én csak leírtam, hogy mi, hogy fizetünk! De nyilván nem kell mindenkinek úgy csinálni
2020. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Sztem sem jó megoldás átíratni, mert ha bármi probléma van, a közmű veled szóba sem áll, mert nem a te neveden van. Bérlőkről sosem tudod meddig marad, a visszairatás is csak macera es utánajárás. Másrészt nekem meg az a saját taoasztalatom, hogyha a bérlő a közművet nem fizeti, akkor első körben lekapcsolják a szolgáltatásról. Tehát elviszik az órát. És addig nem adják vissza, amíg a tartozást nem rendezik. És te mint tulajdonos, rendezni fogod, hogy tudd használni az ingatlanodat. Szóval gyakorlatban ígyis-úgyis a tulajon hajtják be átírástól függetlenül.
2020. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk harmadik opció van.

A tulaj neven vannak a számlák, de a bérlő lakására jön számla. Én szépen online kifizetem amit használok, és kész. A tulajnak halvány gőze sincs hogy mennyi rezsit fizetünk. És egyiknek se kell a másikra várni, vagy postán sorban állni.

2020. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek a döntésben!
2020. jún. 5. 11:53
 8/16 anonim válasza:
50%
Szerintem is írassátok a bérlőre. Mi így csináltuk, minden rendben működik. A bérleti szerződés megkötésekor közjegyzőnél aláírattunk a bérlőkkel egy kiköltözési nyilatkozatot, ami azért előnyös, mert ha nem fizet, a szerződésben meghatározott késedelem beálltakor azonnal kirakható, hatóságilag, ha van gyerek, ha nincs. És a kauciót addig visszatarthatod, amíg minden ki nincs egyenlítve, vagy csak annyit kap vissza ami a bérleti díj illetve a rezsi tartozások, és késedelmi kamataik kiegyenlítése + a kiköltözését követő tisztasági festés, és ilyesmi (birtokbavételkori állapotra való visszaállítás) után fennmarad. Nálunk 2 havi kauciót kellett leraknia, de 30 nap késedelem után kirakható.
2020. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező Lehet, hogy viszi magával a tartozást a bérlő, de addig nem kötik vissza a gázt vagy az áramot az ingatlanodba, míg ki nincs egyenlítve a számla! Ami több év is lehet, ha nem tudják levonni az adós bérlőtől!
2020. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Semmi értelme ennek. Ha nincs fizetés kikötik tőled a közművet és a végèn úgy is neked kell rendezni. Hidd el én már kijártam ezt az iskolát. Átírattam a bérlőkre. Aztán azt se tudtam hogy nem fizetnek. Egyszer megjelentek kikötni a villanyt. Addigra az albérlők éjjel leléptek. Még örülhetek hogy ki nem kötöttél a vizet. Nekem kellett rendezni meg az nap a tartozást. A legtisztább ha te kapod a számlát. 9da se adod a bérlőnek csak bemitatod és elkéred tőlük a pénzt.
2020. jún. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!