Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közműszámlák átíratása albérlő...

Közműszámlák átíratása albérlőre jó megoldás?

Figyelt kérdés
Szeretnék lakást kiadni, de annyi horrortörténetet hallottam, olvastam nem fizető albérlőkről, hogy nem igazán tudom, mi lenne a jó megoldás. Írassam át a közműszámlákat az albérlőre? Egyfelől azt mondják ez így jó, mert akkor ha felhalmoz adósságot, akkor azt úgyis viszi magával. Másfelől azt mondják, hogy nem jó megoldás, mert akkor én, mint tulajdonos nem rendelkezhetek a közművek felett, mivel nem az én nevemen van. Szerintetek?
2020. jún. 5. 10:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%
8as: és mit tennél, ha nemfizetés miatt elvinnék a villanyórát? Komolyan érdekel, egy ilyen helyzetet hogyan oldanál meg. Mire a villanyórát viszik, addigra legtöbbször már a bérlő is lelépett, többnyire ismeretlen helyre.
2020. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
21%

Közmű számlát a szolgáltatók csak a tulajdonos nevére küldenek.

A jog is ezt irja elő.

Hogy a tulaj hogy egyezkedik a bérlővel,az őket nem érdekli.

A be nem fizetett díjat,mindig a tulajon fogják behajtani.

2020. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
30%
Közmű órát bérlőre átíratni nem lehet !
2020. jún. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nincs is szó óraátirásról. A kérdésben sem. Szàmlaátírásról volt szó ami létező dolog
2020. jún. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Havonta diktálunk (küldöm a fotót a tulajnak, ő diktál), a csekkek ide jönnek, de nem online fizetem be, hanem battyogok a postára, a csekkszelvényt meg havonta leadom a tulajnak. Azonnal feltűnne, ha nem fizetnék. Szerintem kölcsönösen ez a legjobb megoldás, annyit fizetek, amit fogyasztok, és ő is nyomon tud követni.
2020. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 6. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!