Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire gyakori hogy jövedele...

Mennyire gyakori hogy jövedelem igazolást kér a tulaj a leendő bérlőtől?

Figyelt kérdés
Párommal albérletbe készülünk, munka van kilátásban de munkáltatóit még nem tudunk felmutatni, viszont fizetőképesek vagyunk tehát ez nem okoz problémát.
2020. júl. 9. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha aláírsz egy szerződést, az már egy komoly kötelezvény. Megfigyelésem alapján azok teszik ezt, akik imádnak a másik pénztárcájában kutakodni,és mit hol lehet még jobban lehúzni és ez is egy pont, hogy a szerződéshez képest a következő évben már emeljenek, és nem normál összeggel. Szóval az ilyenek felejtősek, mert nem egyenes emberek.

A normális lakáskiadók teljesen másképpen teszik a dolgukat.

2020. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
1+ Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ti hol vagytok alkalmazásban, mióta, és mennyit kerestek. Ő meghatározott egy árat, ti szerződtök vele, fizetitek normálisan a dolgokat, mind kettőtöket köt a szerződés-ennyi.
2020. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem gyakori.

Eddig csak olyat hallottam, hogy itt vagy ott külföldön ezt így szokás, de én még nem találkoztam olyan bérbeadóval, aki kért volna.

2020. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy-két hirdetésnél láttam ilyen szövegeket, hogy min. 3 hónapos munkaviszonyról kérnek munkáltatóit.
2020. júl. 9. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Egy normális országban ezen nem akadnék fenn, tényleg nyugodtabb lehet a tulaj, ha tudja hogy van munkátok.

Viszont ez nem egy normális ország ilyen szempontból, sok a wannabe "ingatlanbefektető", aki az utolsó fillért is a fogához veri. Ha meglátja, hogy jól keresel, akkor tuti hogy pofátlan módon próbál majd emelni.

2020. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérd a munkáltatóit fizetési összeg feltüntetése nélkül (csak jogviszony jellege és ideje, esetleg betöltött munkakör szerint).

Pont a bérbeadónak jelent majd piaci előnyt az ilyen információ.

2020. júl. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!