Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen papírokat szoktak...

Milyen papírokat szoktak kérni új bérlőtől? Jövedelem, munkahely igazolására. Esetleg erkölcsi? Kezdő kiadó vagyok, nem tudom, hogyan megy ez.

Figyelt kérdés
2016. aug. 7. 19:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak a személyi igazolványát kértük, az ügyvéd azt lecsekkolta. A többi szerintem túlzás, persze finoman kikérdeztük mit dolgozik, hol dolgozik, meg jó sok kauciót kértünk (3 havi díj). A bizalom itt elég fontos, jól meg kell nézni az embert, jó emberismeret kell.
2016. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ügyvéddel írtátok a bérleti szerződést? Az mennyibe kerül? Mi az előnye?
2016. aug. 7. 20:19
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell ügyvéddel szerződést írni. Esetleg érdemes közjegyzőnél aláírni a szerződést, erről rengeteg olvashatsz itt is és bárhol máshol.


Érdemes interjúztatni. Mit dolgozik, hol élt eddig. Érdemes alaposan megismerni őket, mert a törvény a nemfizető albérlők oldalán van, ha nem fizetnek akkor csak bírósági úton szüntetheted meg a birtokviszonyukat ami alsó hangon is csak fél év, fellebbezés az meg újabb félév.

Legalább 3 havi kauciót kérj. Ez a legjobb teszt. Aki nem tudja megfizetni a 3 havi kauciót, annak a havi albérleti díjakra sem lesz pénze.

Csak is magyaroknak add ki. És itt nem a cigányokra célzok (bár őket is kerülni kell) hanem lengyel vendégmunkások, ilyesmi, székelyeket is kerüld ők sem szeretnek fizetni.

2016. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Olvastam egy ilyet:


"... a bérleti szerződés megkötésével együtt a bérlő közjegyző előtt egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozatot ír alá arról, hogy a szerződés megszűnésekor, vagy megszegésekor kiköltözik a lakásból. A közjegyzői okirat azonnal végrehajtható, azaz ha a bérlő nem költözik ki a lakásból a bérleti szerződés megszűnése után, akkor a bérbeadó egy gyorsabb eljárás útján (végrehajtás) ki tudja a lakást üríttetni."


Ez mennyire általános? Ez egyszerűsíti a problémás helyzetet?

2016. aug. 7. 21:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg ismeretségi körön belül, leinformálható embernek kiadni. nagy a kereslet normális minőségű albérlet iránt. hirdesd meg facebookon az ismerőseid körében, de akár egy kör-emailben is, érdemes szólni a lakás mellett élő szomszédoknak, akik pláne nagyon érdekeltek, hogy rendes bérlője legyen a lakásnak...stb.
2016. aug. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért irattuk az ügyvéddel, hogy tuti jó legyen a szerződés. 20 ezret kért. A közjegyzős dolog tényleg hasznos, mi nem csináltuk végül, mert sikerült jó bérlőt találnunk, feleslegesnek éreztem, de ha kicsit is bizonytalan van, akkor érdemes.
2016. aug. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2016. aug. 8. 11:07
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

"Ez mennyire általános? "


Mire gondolsz ? Hogy nem akar kiköltözni a bérlő? Sajnos nem ritka.

2016. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Ha úgy nézzük, az albérletkeresés mindkét irányból bizalmi kérdés. Én például nem venném jó néven, hogy vadidegen embernek olyan bizalmas dolgokat mutogassak, mint erkölcsi, meg jövedelem igazolás.
2016. aug. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérhetsz bármilyen igazolást, túl sokat nem jelent. Max. annyit, hogy MOST van melója az illetőnek. De hogy egy-két hónap múlva is lesz-e, azt nem tudhatja senki előre.

A tiszta erkölcsi meg csak azt igazolja, hogy nem volt és jelenleg sincs folyamatban büntető eljárás az illető ellen, de ettől meg lehet egy mocsok szemét alak, aki nem fizet majd, vagy megrongálja a lakást.

Szóval persze, óvatosnak kell lenni, de garancia nincs arra, hogy minden rendben lesz.


Amivel be tudod magad biztosítani, az már az említett közjegyző előtt kötött (vagy általa ellenjegyzett) szerződés. Megéri az árát, ha esetleg gond lesz, mivel több hónap (vagy év) idegeskedést és folyamatos anyagi kárt előzöl meg vele.

2016. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!