Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Feltörheti a tulaj az albérlet...

Feltörheti a tulaj az albérletemet?

Figyelt kérdés
Bérlek egy lakást, felettem lakik a tulaj. Ingyen csináltatja velem a kertjét, nem fizetek sokat, viszont 3-4 hönapja nincs se fűtés se melegvìz, mert tönkrement a cirkó. Folyik minden, a csapok, wc, ìgy vettem ki, sok mindent rendberaktam, kitakarìtottam, de a wc tartályt, csapokat stb cserélni kéne , egy részét és a szifonokat már cseréltem, zuhanytálca alól folyik a vìz stb. Aláázik penészrsedik 30 nm. Kitalálta hogy emel és fizessek tőbbet, visszadobta a havibért. Volt kulcsa hozzá, bejárkált, de elhagyta, azóta nincs. Most balhézik, hogy adjak kulcsot, vagy különben feltöri. Megteheti? Azt mondja le fogja tagadni hogy ott vagyok és hogy az én cuuccaim vannak ott. Én egyedül ott lakó nő vagyok, ő férfi. Ki tudja mért akar bemenni ennyire...

2020. júl. 29. 10:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Sok mindent nem tehetsz hisz ezekszerint nincs szerződésed, nincs leírva milyen jogon tartózkodsz ott.

Mielőbb keress másik bérleményt mert ez nem életbiztosítás és a tulaj ezzel tisztában is van, kihasznál.

Bérbeadóként mondom hogy az ilyen tulajok miatt is van a sok konfliktus bérlő és tulaj között.

2020. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
keress másik albit! Ez nem normális .
2020. júl. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van az, hogy te javítasz mindent, mi közöd a kertjéhez? Ilyen nincsen! Keress másikat!
2020. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs szerződésed, akkor nem is laksz ott...
2020. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha feltöri és kihìvom a rendőrséget mi fog történni? Vagy mit csináljak akkor?
2020. júl. 29. 14:07
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mar bocs de te bérlő vagy vagy cseléd?
2020. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Ebben a kérdésben a te pártodon állok attól függetlenül hogy bérbeadó vagyok. Viszont elárulhatnád hogy milyen jogalappal hívnád ki a rendőrt? Nincs szerződésed! Te azt fogod állítani hogy betört az általad bérelt ingatlanba. Ő (joggal feltételezhetjük az előzmények után hogy rosszhiszemű) azt fogja állítani hogy nem is ismer, és te zártad ki őt a saját ingatlanából. Innentől te jogosulatlan lakásfoglalónak fogsz minősülni, jobb esetben a rendőr nem tesz semmit.

Ezért írtam hogy mielőbb keress másik albérletet.

2020. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudsz hónapok óta melegvíz nélkül létezni? Miért ragaszkodsz ennyire ahhoz a lakáshoz?
2020. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés nélkül azt csinál veled a tulaj, amit csak akar. A cuccaiddal meg főleg.
2020. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó. Úgy hogy forralom a vizet, egy csomó időm rámegy, vettem egy használt lekváros fazekat, hajat meg a tóban mostam bio samponnal. Mert nem tudok többet kifizetni.
2020. júl. 29. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!