Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Feltörheti a tulaj az albérlet...

Feltörheti a tulaj az albérletemet?

Figyelt kérdés
Bérlek egy lakást, felettem lakik a tulaj. Ingyen csináltatja velem a kertjét, nem fizetek sokat, viszont 3-4 hönapja nincs se fűtés se melegvìz, mert tönkrement a cirkó. Folyik minden, a csapok, wc, ìgy vettem ki, sok mindent rendberaktam, kitakarìtottam, de a wc tartályt, csapokat stb cserélni kéne , egy részét és a szifonokat már cseréltem, zuhanytálca alól folyik a vìz stb. Aláázik penészrsedik 30 nm. Kitalálta hogy emel és fizessek tőbbet, visszadobta a havibért. Volt kulcsa hozzá, bejárkált, de elhagyta, azóta nincs. Most balhézik, hogy adjak kulcsot, vagy különben feltöri. Megteheti? Azt mondja le fogja tagadni hogy ott vagyok és hogy az én cuuccaim vannak ott. Én egyedül ott lakó nő vagyok, ő férfi. Ki tudja mért akar bemenni ennyire...

2020. júl. 29. 10:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, utolsó előtti...
2020. júl. 29. 14:53
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

Max annyival tudod sarokba kergetni a fazont, hogy készítesz sok fotót, befizetett csekkeket elteszed bizonyítéknak-lefotozód s ha ugrál, akkor a nav-nál bejelented adózatlan jövedelemszerzés címén.

Persze, ezzel te is veheted kabátod a világnak, ő meg máshová.


Ha feltöri a zárat-téged kirak-kifoszt s rendőrt hívsz, akkor csak azt mondhatod, hogy ebbe lakásba vitte ez a férfi a holmidat-ellopta;)

A cuccod visszakapod, őt jól megdorgálják.Jogilag, így járhatsz csak "jól", de te nem laktál ott....bla, bla, bla.


A legbölcsebb, ha ismerősöknél-barátoknál tanyázol, mint ennél a hiénánál.Menekülj onnan valahogyan, mert soraidból egy strici rajzolódik ki-nem a háziúr.

2020. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%

Miért nincs szerződés?

Rendes közjegyzői szerződés?

Komolyan ennyire, h lehetsz buta vagy igénytelen, h úgy mész albérletbe, h nincs szerződés?


Mit akarsz egyáltalán? A tulajé az ingatlan. Mivel nincs szerződés, te maximum illegális lakásfoglalónak számítasz.


Sőt mivel nincs szerződés akár rád is foghatja, h szívességből 1 hónapra oda engedett lakni, ezalatt te mindent tönkretettél és nem vagy hajlandó kiköltözni, amivel anyagi kárt okozol neki, mert más fizetőnek kiadhatná.


Felfogod ezt, h ha nincs szerződés, akkor a hivatalos annyi, h más tulajdonában laksz törvénytelenül?


Ha megfog és kihajít úgy, h radtöri az ajtót ami a saját ajtaja és kidob, akkor se tudsz mit csinálni övé az ingatlan és nincs szerződés.

Jelenleg jogilag te foglaltad el valaki tulajdonát.

Lehet picsogni, sírni ha annyi eszed nem volt, h hivatalos szerződéses ingatlanba költözz, akkor megszívtad.

2020. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

13


Majd azt mondja bezárva tartotta s kényszerítette takarításra;)


Amúgy, ha nálad valaki vendég s megharagszol rá, akkor egyből lakásfoglaló lesz s te leszel a mindenható...reméljük nem fogadós vagy:DDD


Annyi eszed meg lehetne, hogy nem utólag "picsogsz" neki, ha olvastad volna a többi hszt, hogy kényszermegoldásból a helyzet vagy az utca...

Inkább segíts neki használható tanáccsal, mint "picsogsz";)

2020. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%

Ha valaki vendég akkor addig marad amíg nem mondom, h vége a vendegségnek.


Ha valaki vendég, akkor nincs az, h elhagyom a kulcsom a vendégnek van kulcsa, de nem ad.


Jogilag ha nincs szerződés, akkor mi is van?

A tulajdonos ingatlanja, amivel az rendelkezik.


Attól ha valaki elront valamit és 2020ban odáig nem jut el agyilag, h ha valahol kényelmesen , nyugodtan akár lakni akkor kell szerződés. Akkor hiába a hiszti, nem lehet sajnálni.

Költözzön el olyan helyre, ahol van hivatalos szerződés , minden le van fixálva és a szerződés ügyvéddel hitelesítve van vagy közjegyzői okiratban foglalva.

Amíg nem fogja fel, h ez miért fontos és nélkülözhetetlen addig a szerencsére van bízva, h megszívja-e és úgy látszik szerencséje az nincs.

Arra meg kár bármilyen tanácsot adni, h játsza ki a tulajt, mert a vége úgy se az lesz, h neki lesz igaz, max az időt tudja húzni, de azzal is súlyos tartozást halmozhat fel akkor is ha fizet. Az a baj, h aki ilyen helyzetbe keveredik , azaz alapvető jogi fogalmakat mint szerződés, közokirat se tudja értelmezni, ahogy az ilyen hosszabb szövegeket se. A legjobb amit tehet, h elköltözik szerződéses helyre meg megpróbálja felfogni a tanulságot a helyzetből és értelmezni mi a különbség a között, h szóban megvan valami beszélve vagy le van írva egy rajzlapra mondjuk vagy ügyvédi szerződésben van vagy pedig közjegyzői okiratban van foglalva, ha tisztában lesz vele, h ezek között mi a különbség akkor biztos fog megfelelő albérletet találni.

2020. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

16


Kutya okos vagy ismét utólag...

2020. aug. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!