Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérleteknél ez hogy...

Az albérleteknél ez hogy szokott lenni? Hogy illik?

Figyelt kérdés

Ha egy albérletben van két albérlő de az egyik elköltözik, felmondja az albérletet (határozatlan idejű szerződés), akkor meddig "illik" kiköltöznie?

És mi van akkor ha lesz helyette más? Például augusztus elején felmondja az albérletet, közben talál a másik albérlő és a tulaj újat a helyére aki szeptembertől lakna ott. Augusztusban gyakorlatilag sem a régi, sem az új albérlő nem lakik ott.

Annak aki kiköltözik, meddig lehet ezzel várni? Akár augusztus 30-án is kiköltözhet? Vagy illik neki korábban költözni, hogy aki megy a helyére, az be tudjon költözni még szeptember előtt, hogy mikortól elvileg indul az ő időszaka, addigra be legyen rendezkedve?

A kérdést személyes helyzet ihlette, a lakótársam nem lesz ott szeptembertől de még nem költözött ki. Még sose merült fel ez bennem mert sose volt olyan hogy egy lakótárs után jött volna azonnal egy újabb.

Ha mondjuk egyetemista az új lakótárs vagy doktorandusz vagy bárki egyetemen tanuló, akkor persze jó lenne ha szeptember előtt be tudna rendezkedni, hogy ne például tárgyfelvételkor vagy szeptember első napjaiban kelljen neki beköltözni. Meg hogy addigra már legyen neki minden megoldva, elintézve. Persze nyilván ez attól a lakótárstól függ, aki kiköltözne, hogy mikor óhajt.

Csak azért merült fel bennem a kérdés mert amúgy az én volt lakótársam, aki költözne ki, az nem mondott erről semmit, a tulajdonos rákérdezett hogy mikor költözne ki és azt mondta, hogy még nem tudja. Nem nagyon kérdezgetjük mert várunk mikor jelentkezik magától. (Velem amúgy azt se közölte, hogy szeptembertől nem szeretne ott lakni, a tulajdonos is onnan tudja, hogy rákérdezett nála valamire de magától egy szót se mondott a tulajnak se. Mint látszik, nem túl közlékeny.) A tulaj már szerintem alig várja, hogy elmenjen mert nem békében váltak el de várunk mikor szól, hogy költözne. Új szerződés lesz velem és az új lakótársammal de ezt akkor szeretné a tulaj mikor a volt lakótársam kiköltözik. Már nem engedné vissza, azt mondta, de szerintem addig az új szerződést sem írjuk alá. Én meg igazából már szeretnék ezen is túl lenni szóval én is várom, hogy kiköltözzön de persze nem dobhatom ki a cuccait, ez egyértelmű.


Szóval ilyen esetekben szerintetek a régi lakótársnak meddig illik kiköltöznie?

Elvileg gondolom augusztus 30-ig maradhat de azért biztos udvariatlanság másokat megvárakoztatni.



2020. aug. 8. 10:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindjárt augusztus közepe van. Szerintetek mikor van az, ha van ilyen egyáltalán, amikor finom meg lehet tőle kérdezni vagy meg lehet kérni, hogy lehetőleg költözzön ki?
2020. aug. 8. 10:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha aug 30-al mondott fel, akkor ráér 30-án kiköltözni.
2020. aug. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy konkrétan mit mondott a tulajnak de szerintem nem volt semmi konkrétum. Telefonon ezt elmondta neki, hogy szeptembertől nem akar ott lakni és ennyi volt. Azóta nem is találkoztak.
2020. aug. 8. 10:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy miért nem kérdezed meg?
2020. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig bérli joga van ott maradni, illetve az új bérlő is akkor költözhet, ha üres a hely, vagy amikortól szól a szerződése. Ez nem udvariassági kérdés.
2020. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért nem kérdeztem (még) meg tőle, mert várni akartam, hátha a tulajnak megmondja és akkor ő nekem meg nem akartam bunkónak látszani.

2 évig laktunk együtt de a végén már velem sem volt jóban és igaz, hogy már javult a kapcsolatunk de furcsa lány eléggé.

2020. aug. 8. 11:06
 7/8 A kérdező kommentje:

A tulaj szerintem úgy van vele, hogy várja, hogy szóljon neki mikor költözik ki tehát nem nagyon kérdezi egyelőre és nincs is szerintem meghatározott dátum ameddig ki kell költöznie (az augusztuson belül).

Határozatlan idejű volt a szerződése tehát akkor mondhatta fel amikor akarta.

2020. aug. 8. 11:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs illik meg nem illik, szerződés van, a szerződőknek úgy kell eljárni, ahogy le van a szerződésben.
2020. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!