Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok tenni az albérlővel...

Mit tudok tenni az albérlővel ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kiadtam egy lakásom 1 éve bérlőnek.

A vírus idején állítólag munka nélkül maradt,engedtem hogy a 2 havi kauciót felhasználja 2 hónapi lakbérre.

Kértem,hogy törlessze vissza,ígérte hogy nyárra mind egy forintig visszatörleszti. (Hiszen a kaució a szerződés szerves részét képezi)

Azóta 1 forintot sem láttam abból a törlesztésből.

Mit tudok tenni? Erre hibatkozva el akartam küldeni,szerződésszegés miatt,de még neki áll feljebb,hogy ha ilyen okos vagyok akkor mutassak erre vonatkozóan egy jogszabályt.

Mit tudok tenni? Van valami infótok,forrásotok?

Köszi



2020. aug. 28. 18:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 2 hónap tartozása van, így felmondhatsz neki. Szólítsd fel írásban egy végső határidő megadásával, majd ha addig nem fizet, akkor mondj fel neki azonnali hatállyal szerződésszegésre hivatkozva.
2020. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az a 2 hónap a kaucióból lett fizetve,tehát tekinthetem azt a 2 hónapot lakbér tartozásnak?
2020. aug. 28. 18:33
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hiszen az is. A kaució egészen az ingatlan átadásától az átvételéig téged illet meg, így nem hivatkozhat arra, hogy ő csak "lelakta" a kaucióból, hiszen erre jogi lehetőség nincs.
2020. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
A 3-as nagyon szépen megfogalmazta a lényeget. Ugyanúgy tartozik, hiszen a kaucióhoz nincsen joga mindaddig, amíg gond nélkül ki nem költözik.
2020. aug. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Erre vonatkozóan létezik valami jogszabály?

Hiszen követeli..

2020. aug. 28. 18:46
 6/20 anonim válasza:
100%

Bérleti szerződés azonnali felmondása

A bérleti szerződés rendkívüli felmondása egy végső szankció. Csak nagyon súlyos helyzetekben lehet vele élni, ha a másik fél megszegte a kötelezettségét, és tarthatatlan a helyzet. A bérlő szerződésszegő magatartását ezért meg is kell jelölni a felmondásban, hogy tudja, mit csinált rosszul.


A felmondás szabályos menete:


Nem fizet a bérlő, rongálja az ingatlant, vagy egyéb szerződésszegést követ el.

A bérbeadó felszólítja a bérlőt arra, hogy hagyjon fel a szerződésszegéssel (pl. hagyja békén a szomszédokat, vigye vissza a bútorokat, takarítsa ki az ingatlant, stb.). A felszólítást írásban, levélben kell kiküldeni. Lehetőleg tértivevénnyel, hogy nyomon lehessen követni, hogy a másik fél mikor vette át.

Ha a határidőn belül nem teljesít a bérlő, akkor újabb 8 napon belül lehet kiküldeni a felmondást. A felmondás nem azonnali, tehát a felmondást követő hónap utolsó napjára szólhat, és a felmondási idő nem lehet rövidebb 15 napnál.

Ha nagyon súlyos magatartásról van szó, aminél nem elvárható, hogy a bérbeadó továbbra is megtűrje a bérlőket a lakásában, akkor nem kell előzetes felszólítást küldeni (például tábortüzet gyújtanak a lakásban, vagy a bérlő engedély nélkül elkezd kibontani egy falat, stb.). Ilyenkor 8 napon belül mehet a felmondás.

2020. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Röviden, azzal, hogy 2 hónapig sem fizetett, és kaucióból kellett az elmaradt bérleti díjat pótolni, szerződést szegett. Ezaltal írasban (ajánlott levél!!!) felszólítod, hogy 8 napon belül visszafizeti a kauciót, vsgy felmondod a bérleti szerződést. Ha nem veszi tudomásul, fel is jelentheted.
2020. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
MEGfenyegetett,hogy feljelent,amiért követelőzök.
2020. aug. 28. 20:34
 9/20 anonim válasza:
100%
hahahahahahhaha, tegye, maga alatt vágja a fát :D Ember, JOGI, pontosabban JOGOS követelésed van. A törvény melletted áll.
2020. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
Nincsen olyan családtag v. ismerős aki pofán vágná?!
2020. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!