Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok tenni az albérlővel...

Mit tudok tenni az albérlővel ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Kiadtam egy lakásom 1 éve bérlőnek.

A vírus idején állítólag munka nélkül maradt,engedtem hogy a 2 havi kauciót felhasználja 2 hónapi lakbérre.

Kértem,hogy törlessze vissza,ígérte hogy nyárra mind egy forintig visszatörleszti. (Hiszen a kaució a szerződés szerves részét képezi)

Azóta 1 forintot sem láttam abból a törlesztésből.

Mit tudok tenni? Erre hibatkozva el akartam küldeni,szerződésszegés miatt,de még neki áll feljebb,hogy ha ilyen okos vagyok akkor mutassak erre vonatkozóan egy jogszabályt.

Mit tudok tenni? Van valami infótok,forrásotok?

Köszi



2020. aug. 28. 18:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Felmondhatsza szerződés alapján. Mivel a kaucióval adós, azt felélte, igy jogos a felmondás. Én már a fenyegetőzése miatt is felmondanék. Ki a fenének van szüksége fenyegetőző bérlőre? Hol akar feljelenteni? Mondj fel, állj a sarkadra.
2020. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Rendben,köszi a válaszokat.

Sajnos valószínűleg látja,hogy van kivel. Fiatal egyetemista lány vagyok és az örökölt lakást adom ki, ő pedig egy középkorű eléggé “prolis” nő.

Nyilván látja,hogy van kivel sajnos,de megpróbálok a sarkamra állni.

2020. aug. 28. 22:44
 13/20 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy megpróbálom bevonni a barátomat is, ő talán “ijesztőbb” lehet a számára.
2020. aug. 28. 22:45
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a fejedre nőtt a bérlő. Mindenképp fel kell mondanod neki. Most csak a kauciót nem pótolja visszá, pár hónap múlva már lakbért és rezsit sem fog fizetni. A feljelentés abszurd. Rendőrség nem foglalkozik ilyennel. Mégis, milyen jogcímen jelentene fel? Azért mondasz fel neki, mert fel akarsz. Kész. Ehhez jogod van. Függetlenül a kauciótól.
2020. aug. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%
Azt azért érdemes itt megjegyezni, hogy ha fel is mondasz neki, az nem jelenti azt, hogy rögtön meg is szabadulsz tőle. Ha ő nem költözik ki önként, akkor jogi útra kell terelned az ügyet, ami viszonylag sokáig tart.
2020. aug. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Legközelebb ne legyél ilyen hülye és közjegyző előtt kössetek szerződést
2020. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 xswerdy ***** válasza:
a követelőzés nem büntetőjogi kategória. Pláne egy tartozás megadásának követelése. Ő mutasson jogszabályt, hogy mire hivatkozva jelentene fel.
2020. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én is albérletben lakom (munkahely) miatt. A mostani albérletben már több éve, minden gond nélkül. A főbérlő elmondta, hogy neki is sok problémája volt az előző lakókkal, míg rá nem jött a megoldásra. Minden számla és szolgáltatás (internet, telefon, tv, víz, villany, távhő .. stb) az Ő nevére van megkötve, a csekkek az Ő lakcímére érkeznek, Ő fizeti be személyesen. Minden hónapban egyszer jön a befizetett csekkel, és elszámolunk. Nemfizetés esetén bemegy a szolgáltatóhoz, és felfüggeszteti (megszünteti) a szolgáltatást.Az előző lakóival ez történt. Senki nem marad szívesen pld. áram nélkül (villanyóra a lépcsőházban), vagy Tv és internet nélkül.Minden főbérlőnek meg kell találni azt a lehetőséget, hogy nemfizetés esetén hogy tud mihamarabb megszabadulni a nemkívánatos lakóktól.
2020. aug. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nálam sajnos nem csak rezsivel volt gond. 2 havi laknért is a kaucióból kellett levonni.

A rezsit azt nagyrészt fizették,nyilván azért,mert az kevesebb összeg volt..

2020. aug. 29. 19:11
 20/20 anonim ***** válasza:

Azonnal mondj fel a bérlődnek ha nem pótolja vissza a kauciót záros határidőn belül hisz két hónapja nem fizet. A kaució nem arra van jogilag hogy ebből pótold az elmaradt lakbért, az egy pénzügyi biztosíték arra az esetre ha a szerződés végén lenne javítanivaló az ingatlanon és a rezsi végelszámolásakor. Ami fennmarad az jogilag visszajár a bérlőnek.

Tényleg ne hagyd a fejedre nőni mert csúnya pénzügyi deficitet fog maga után hagyni.

2020. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!