Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlőm lecserélte a...

Sanyi 01 kérdése:

Az albérlőm lecserélte a zárat.( Kérésére családtagnak jelentettem be)43éves lány. Javaslatokat várok ,hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés

#Zárcsere csere
2020. szept. 1. 03:23
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
87%
Mielőtt bármit teszel, jó lenne tudni, hogy milyen érvényes szerződése van. Az már eleve problémás, hogy miért családtagnak van bejelentve. Ha papíron szivességi lakáshasználó, és te bizonyíthatóan átveszel bérleti díjat, akkor azért a NAV-nak lesz egy-két szava. Én kis sumákolást érzek a történetben, (mind a tulaj, mind a bérlő részéről), ezt neked mint új tulaj kéne rendezni. Első körben kérd el a bérleti szerződését. Akár bármilyen kamu indokkal. Ha nincs szerződés, akkor csak bonyolultabb. Sajnos ha önként nem akar távozni, akkor egy lakáskiürítési pert kell kezdeményezni. Amíg érvényes bírósági határozat nincs, kilakoltatni sem tudod, ha bármilyen módon (akár egy jóhiszemű lakatossal feltöretve) bemész a lakásba, akkor magánlaksértést követsz el. Mindenképp konzultálj ügyvéddel, és minél előbb.
2020. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
3%

19


Szerinted, de akkor a bérautóból is kiveheted a motort, ülést..stb s csak mikor viszed vissza, akkor visszacseréled s vállon is veregetnek érte majd mi...attól, hogy bérlő még nincs feljogosítva átalakításra-a lakhatásra jogosult kizárólag...ekkora marhaságot is csak egy bérlő talál ki-erőltet, aki elég sáros valamiért.

2020. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell autóbérléshez hasonlítani, teljesen más a kettő. A bérbe adott lakásnál a zár cserélhető, hiszen a bérleti szerződés időtartama alatt az a bérlő birtoka, és azt jogában áll védenie. Az eredeti zárat költözéskor vissza kell szerelje (ha egyáltalán nála marad). Én pl a lakás átadásakor a saját záramat elhoztam, a bérlő betette a sajátját, és így nekem sem kell minden bérlő után zárat cserélni, és Ő is megnyugodhat hogy nem nyitok rájuk. Bérbeadóként egyébként is érdeked, hogy a bérlő saját zárat szereljen fel, így biztos lehetsz benne, hogy költözés után nem marad "véletlenül" kulcsa a lakáshoz.


Az már más kérdés, hogy mit cserélhet, és mit nem. Igazából az ingatlan gépészeti részeit csak úgy nem cserélgetheti, még ha vissza is állítaná az eredeti állapotot, akkor sem. Tehát egy önkényes csaptelep, vagy épp mennyezeti lámpa csere már lehet az azonnali felmondás oka is. Sőt, ha például tönkre megy a csap, akkor is első körben kármentésre jogosult, tehát elzárhatja a főcsapot. Viszont az már a tulajdonos feladata, hogy magát a csapot kicseréltesse/javíttassa záros határidőn belül.

Ami itt a kérdésben is szerepel, bútorozott bérlet esetében nem cserélheti le csak úgy a bútorokat, szintén tulajjal kell egyeztetni, önkényes csere esetén a bérlet felmondható, és az eredeti állapotot vissza kell állítani.

2020. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
A tulaj én vagyok.A meg állapodást édesanyámmal történt.Sajnos tavaly meghalt.A leánynak adtam egy csomó vadi új ruhát.(női)Kiakadtam.-"egy köszönömet azért elvártam volna,mert nem kellet letérdelned és szét sem kellet raknod a lábabasem érte."erre azt mondták bunkó voltam.A családtagot nem felszólítani egyszerúen ki lehet jelenteni.
2020. szept. 1. 23:24
 25/37 anonim ***** válasza:
96%

Tehát semmilyen írásos megegyezés nincs. Akkor a lehetőségeid:


Felszólítod a távozásra, és az eredeti állapot visszaállítására, vagy a kár megtérítésére írásban. Ha szerencséd van, megy, és még a régi bútorok, tűzhely, stb árából is látsz valamit.

Odaköltözöl te, vagy valaki akiben megbízol (Azt sem lesz egyszerű kirakni, ha életvitel szerűen oda költözött) és megpróbálod így elzavarni

Lakáskiürítési per, mint korábban is említettem. A határozat végén lehet kilakoltatni.


Azt kell megértened, hogy tök mindegy, hogy albérlő, családtag vagy csak úgy beköltözött, nem rakhatod ki, amíg nincs erről egy érvényes bírósági határozatod. Mivel életvitelszerűen ott lakik, és ezt tudja bizonyítani (hisz bútorai, holmijai ott vannak), addig csak úgy nem tudod kirakni.

2020. szept. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
4%

23


Ugyanaz a kettő, mert zár mind a kettőn van csak egyik mobil eszköz egyszerűsítve.

Az sose opció, hogy a tulaj telefonál érkezésekor vagy megjelenése előtt senkinél vajon...minden tulaj kukkoló:DDD


Szerinted egy tulaj, aki beépített-minőségi biztonsági ajtaját, például 300e ft értékűt egy bérlő megokoskodja, mert "joga van hozzá", azt megdicsérik?

Ezekbe 50e minimum egy zár, de annyit tuti nem költ zárra s beleerőszakol egy 5e ft-osat, amivel ki is készítheti az egészet.


Miért kellene elhinni, hogy valaki-albérlő ért a zárcseréhez szakszerűen???Az albérlő csak fizet a lakhatásért.Nem szakember.

Nézd innen a dolgot.


Mellesleg a tulaj feltesz-feltetet egy mezei reteszt belülre, ha nagyon kéri a bérlő s retteg, hogy nagy titokjában meglepik...

2020. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 xswerdy ***** válasza:
90%

ez teljesen zavaros. A kérdező egy szóval sem írta, hogy ki akarná rakni a bérlőt. Csak hogy az illető zárat cserélt, meg hogy fizetni akar, a kérdező meg nem akarja átvenni. Meg hogy adott neki ruhákat, meg sütött süteményt, és a bérlő ezért nem hálálkodik kellőképpen.


Arról se ír, hogy ne adózna, felteszem, hogy a lakcímbejelentőn lett a családtag be-x-elve. Hogy a bérlő, aki fizetni akar, miért kér ilyet, azt nem értem, ilyennel inkább a bérbeadók szoktak sumákolni.


Szerintem két megoldás van:


1. fenntartani a bérleti jogviszonyt, írni szerződést, átvenni a bérleti díjat, és tudomásul venni, hogy ez nem baráti, hanem üzleti jogviszony (én sose vinnék süteményt a bérlőmnek). És nem bejárni az ingatlanba, amíg az a bérlő birtokában van.

2. megszüntetni a jogviszonyt valamilyen közösen kialakított határidővel. Én ekkor is átvenném az eddigi bérleti díjat.

2020. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

# 26


Cseréltél már zárbetétet egy ajtóban, vagy láttál már ilyen cserét? Vagy csak elképzeled, hogy ez valami végzettséget igénylő feladat?

2020. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

"felteszem, hogy a lakcímbejelentőn lett a családtag be-x-elve"


Nincs ilyen mező a lakcímbejelentő lapon. Amúgy is mire fel lenne? Kinek a családtagja? A lakcímbejelentést saját jogodon csinálod, nem valakinek a családtagjaként.

2020. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
54%

Jött egy privát válasz az egyik válaszomra:


Én:

"Mi az, hogy családtagnak lett bejelentve? Ennek mi a jelentése?"


Válasz:

"Egy albérlőnek jogai vannak és hatalmas herce hurcával lehet kirakni.Családtagot meg simán ki jelenthetem vagy bejelentem magam és ő köteles be engedni,hogy ott lakhassam.Az tény,hogy nőnek soha többé mert ahova beteszik a lábukat azt hiszik minden az övék.Ezért van kevés házasság kötés."


Nem tudom, ezt ki írta, de fontosnak tartom megjegyezni, hogy hatalmas tévedésben van. Eleve nincs olyan, hogy családtagnak bejelentés, már ez is egy nem létező fogalom. Továbbá nincs olyan, hogy "kijelentés", csak akkor, ha az illető már nem lakik ott, de ugye ez most nem áll fent. Az is sajnos egy nagy félreértés, hogy ha te bejelented oda magad, akkor jogod lesz bemenni - egyrészt ez nem igaz, másrészt bejelenteni magad egy olyan helyre, ahol nem laksz, az hamis adatszolgáltatás.

2020. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!