Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akikkel egy albérletben...

Akikkel egy albérletben vagyok azokkal hivatalosan egy háztartásban is, ha osztozunk a rezsin?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk rokonok, csak egy albérletben élünk külön szobában.

Nem értem pontosan, egyetemre szociális ösztöndíj támogatás miatt kérik a lakótársam jövedelem-igazolását, mivel ő is be van jelentve a lakásba. Viszont ő most külföldön is van. Hogy intézzem el? :D Viszont semmi közöm az ő pénzéhez, akkor miért fontos a jövedelem-igazolása?



2020. szept. 8. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lakótársaddal nem vagy egy háztartásban, hiszen nem éltek közös kasszán. Nincs semmi közötök egymás pénzéhez, ahogy irtad is. Azokkal elsz egy haztartásban, akivel közös kasszán vagytok, illetve aki eltart. A szüleidtől kapod a pénzt, feltételezem. Ők tartanak el. A szüleiddel élsz egy háztartásban, és azokkal a testvéreiddel, akik még a szülőknél laknak. A szüleid jövedelemigazolása kell nem a lakótársadé...
2020. szept. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Jézusom, dehogy!


Nem "osztoztok" a rezsin, hanem az albiban mindenki fizeti a rezsiből a ráeső részt!...és ettől még nem éltek közös háztartásban!

2020. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 vantel ***** válasza:
40%
Hivatalosan az életvitel szerűen egy címen tartozkodó vagy bejelentett állandó lakvímmel rendelkezők egy háztartás belinek minősülnek.
2020. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem mondod komolyan!

Most készülünk megvenni egy ingatlan földszinti lakását, ami ingatlan osztatlan közös tulajdon, egy lakcímmel.

Nehogy már közös háztartásnak minősüljünk az emeleten lakókkal!

2020. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%
Én is voltam szoc ösztöndíj támogatott. Igaza van a 3asnak, hivatalosan a bejelentett lakcímeden élő összes!!! ember jövedelmét be kell szolgáltatnod. Nem logikus, de ez van. Gondolom még abból a rendszerből jött, amikor nem volt ennyire elterjedt a közös albérletezés.
2020. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, zárjuk rövidre!

Anyád/apád jövedelemigazolása kell, mert ők adják a pénzt, amiből tanulsz, laksz és élsz. Fel kell tüntetni, hogy van e testvéred és hány, akiket szintén a szüleid tartanak el.

Nem kell ezt túlragozni!

2020. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!