Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan döntöttél volna a...

Hogyan döntöttél volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Lakást hirdetek kiadásra, le van egyeztetve egy időpont megtekintésre, előtte felhívott az illető, hogy feleslegesen nem jönne, ő roma származású-ez probléma-e. Egy nem reprezentatív felmérésben érdekelne ki hogy állt volna ehhez a kérdéshez. Egyébként a beszélgetésből lejött, hogy "egyszerű" munkás ember, de hogy roma/nem roma ebből nem jött ki.

ápr. 23. 22:19
A kérdező szavazást indított:
Megmondod, hogy feleslegesen jönne, mert előítéleteid vannak
Elhívod, de igazából úgyse adnád ki neki
Elhívod és ha nincs más akkor kiadod neki is a lakást
Elhívod, és még előnyben is részesíted (akármilyen megfontolásból)
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdésedet.

Az, hogy roma vagy nem roma lényegtelen.

Megnézed ki az, milyen ember és eldöntöd, hogy ki akarod-e neki adni a lakásodat vagy sem. Pontosan úgy ahogy teszed ezt másokkal is.

Csak 1 embernek adod ki a lakásodat mindig, a többit valami okból elutasítod. Másoknál nem fogalmazod meg, hogy barna szemű és ezért vagy mert túl magas azért, egyszerűen úgy érzed, hogy nem szeretnéd ha ő lenne a bérlőd - vagy ellenkezőleg, úgy érzed, hogy jó lesz bérlődnek és ennyi.

Ha zavar hogy roma akkor ez 1 lesz az összes dolog közül amikből véleményt alkotsz, éppen úgy ahogy lehet, hogy nem akarod olyannak kiadni akinek gyereke van, de lehet, hogy adott esetben meggondolod magad ha megismered.

ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se. Elhívom és ha rendesnek tűnik akkor kiadom neki. Ahogy bármilyen nem romának is.
ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívod el, megmondod neki hogy már közben kivették.
ápr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 3-as választ igazából úgy értettem, hogy ha nincs más szempont, ami felmerülne. A származása nem vagy csak minimálisan számítana.

Én az első opciót választottam, sajnos volt már rossz tapasztalatom, nem is egy. Itt inkább kockázat minimalizálásról van szó, ami persze nem igazságos..

ápr. 24. 09:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kutyából nem lesz szalonna.
ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy fő jönne? Komoly szerződést kell írni, nehogy 1 fő fizessen, a pereputty meg ott alszik. Amúgy nem zavarna.
ápr. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!